ضرورت تشکیل ستاد برنامه‌ریزی برای تحقق حداکثری اقتصاد مقاومتی

0
282

رئیس جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد
ضرورت تشکیل ستاد برنامه‌ریزی برای تحقق حداکثری اقتصاد مقاومتی

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ضرورت تشکیل ستاد برنامه‌ریزی برای تحقق حداکثری اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی بدون همکاری مؤثر و ایفای نقش مردم انجام نخواهد شد.
نشریه پزشکان – اخبار صنفی و پزشکی

به گزارش نشریه پزشکان سید امیرمحسن ضیائی در نخستین جلسه شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر در سال جدید، ضمن تقدیر از تلاش‌های امدادگران، داوطلبان و جوانان و تمامی همکاران دخیل در عملیاتی شدن برنامه‌های نوروزی هلال‌احمر، گفت: امیدوارم امسال سالی توأم با سلامتی و موفقیت برای همه مردم عزیز ایران اسلامی و کارکنان جمعیت هلال احمر باشد و بتوانیم اهداف این نهاد مردمی را بیش از پیش محقق کنیم.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» با تأکید بر این‌که همه دستگاه‌ها باید نقش خود را در این زمینه بازیابی کنند، اظهار کرد: البته جمعیت هلال احمر از سال گذشته بدلیل اعتقاد راسخ بر این موضوع و همچنین عدم تخصیص بودجه، اقدامات عملی فراوانی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام داده است و البته ضروری است تا هلال‌احمر نقش خود را در تحقق هرچه مطلوبتر این شعار بازبینی کرده و برنامه‌ریزی لازم برای تحقق حداکثری آن را انجام دهد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی بدون همکاری مؤثر و ایفای نقش مردم انجام نخواهد شد، عنوان کرد: تا زمانی که نتوانیم فرهنگ مصرف به‌اندازه میزان تولید را در جامعه نهادینه کنیم، به موفقیتی در زمینه اقتصاد مقاومتی دست نخواهیم یافت و لذا ضروری است تا در سطح کلان به اصلاحات اقتصادی دست یابیم.

وی با اشاره به ضرورت دستیابی به نتیجه‌ و خروجی مطلوب در برنامه‌های اجرایی، اظهار کرد: به‌این منظور اجرای برنامه‌ها با تکیه بر برنامه‌‌های اجرایی از اهمیت بسیاری برخوردار است و در این زمینه باید از ظرفیت‌های عظیم استانی بهره برد و از توان آنها در تصمیم‌گیری‌های جمعیت استفاده کرد.

ضیائی تصریح کرد: نوروز امسال جمعیت هلال‌احمر فعالیت رسانه‌ای بسیار خوب و منسجمی را در جهت شناساندن ابعاد مختلف خدمت رسانی و بسترهای داوطلبانه این نهاد مردمی اجرایی کرد و مایه تحسین بسیاری از مسئولان و مردم؛ حتی در خارج از مجموعه جمعیت شد و این تلاش‌ها و زحمات جای تقدیر دارد؛ البته ضروری است در این زمینه نیز تحلیل رسانه‌ای از دیدگاه مردم انجام دهیم تا مشخص شود این فعالیت‌ها تا چه‌اندازه از نظر مردم مفید بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید