خانه / تازه های دارویی / عدم ارتباط واکسن‌های سه‌گانه-اوتیسم

عدم ارتباط واکسن‌های سه‌گانه-اوتیسم

عدم ارتباط واکسن‌های سه‌گانه-اوتیسم

در پی بروز شایعاتی مبنی بر این موضوع که واکسن‌های سه‌گانه موسوم به trivalent vaccines عامل ایجاد عارضه اوتیسم در کودکان می‌شود، پژوهشگران مرکز لوین و انجمن پزشکی آمریکا، بر اساس تحقیقات خود اعلام کردند هیچ ارتباطی بین واکسن‌های سه‌گانه و اوتیسم وجود ندارد .
در همین زمینه گروه پژوهشی لوین Lewin که مرکز آن در ویرجینیا قرار دارد، طی بیانیه‌ای رسمی که به تازگی منتشر شده، اعلام کرد: «در این مطالعات جدید که بر پایه مطالعات پیشین انجام شده و در آن نمونه‌های مختلف جمعیتی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته‌اند، مشخص شد که واکسن‌های سه‌گانه trivalent به هیچ عنوان نقشی در افزایش خطر ابتلا به اوتیسم نداشته و اصولا از عوامل ایجاد کننده این عارضه محسوب نمی‌شوند.»
واکسن سه‌گانه، واکسن سه بیماری دیفتری و کزاز و سیاه‌سرفه است که برای ایمن‌سازی نوزادان و کودکان بین سنین ۶ هفته‌ای تا ۶ سالگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. واکسن سه‌‌گانه محتوی محلول‌های تصفیه و تغلیظ شده توکسوئید دیفتری و توکسوئید کزاز و باکتری کشته شده سیاه‌سرفه است که بر فسفات آلومینیوم در حال تولید جذب شده‌اند. تیومرسال به عنوان ماده نگه‌دارنده به نسبت یک در ده هزار به محصول اضافه شده است. استفاده از فسفات آلومینیوم در این محصول به این جهت است که با تاخیر جذب واکسن در بدن قدرت ایمنی‌‌زایی آن بیشتر شود.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی

کلسترول بد،انقلاب دارویی داروهای ضدهیپرکلسترولمی جدید وارد صحنه بازی شده‌اند کلسترول بد،انقلاب دارویی،پس از گذشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *