عوامل مبتلایان به تومورهای سر و گردن

0
128
عوامل مبتلایان به تومورهای سر و گردن
عوامل مبتلایان به تومورهای سر و گردن

عوامل مبتلایان به تومورهای سر و گردن

فلوشیپ جراحی سر و گردن سابقه فامیلی ابتلا به تومورهای تیروئید در اعضای خانواده را، زنگ خطری برای سایر اعضای خانواده دانست و افزود:مشاهده و لمس هر گونه توده‌ای در گردن به ویژه در افراد بالای ۴۵ سال حتماً باید مورد پیگیری قرار بگیرد.
دکتر زهرا رحمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در آستانه چهارمین سمینار تومورهای سر و گردن : این سمینار هر چهار سال یکبار و بصورت مداوم برگزار می گردد و تمرکز موضوع ویژه این سمینار برروی تمور گردن می باشد.
دکتر رحمانی در ادامه افزود معمولاً اکثر تومورهای سر و گردن ناشی از گسترش لنفاوی تومورهای سایر نقاط بدن مانند حنجره، حفره دهان، تیروئید و حلق بوده و در جراحی‌ها مجبور به خارج کردن غدد لنفاوی گردن هستیم که در سمینار امسال این موضوع به طور جامع مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.
دبیر علمی بخش ENT در چهارمین سمینار تومورهای سر و گردن با بیان اینکه رادیوتراپی و شیمی درمانی بخشی از درمان این نوع سرطان است و این موضوع نیز در این سمینار مورد بحث خواهد بود افزود که تومورهای سر و گردن می تواند شامل انواع تومورهای خوش خیم،بدخیم و خونریزی دهنده باشند و عوامل زمینه ای ایجاد این تومورها شامل استعمال سیگارو مصرف الکل است.
رحمانی با اشاره به اینکه عوامل ژنتیکی نیز در بروز این تومورها موثر است افزود سابقه فامیلی مبتلایان به تومورهای تیروئیدی نیز زنگ خطری برای تومورهای سر و گردن است افزود احتمال ابتلا به این تومور بیشتر است و بایداین علائم نیز جدی گرفته شوند.
لازم به ذکر است چهارمین سمینار تومورهای سر و گردن ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه سالجاری در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید