قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست

0
2139
قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست
قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست

قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست،محققان فرانسوی در یک کارآزمایی بالینی پیشگامانه که نتایج آن در نوامبر ۲۰۱۳ در نشریه معتبر Clinical Interventions in Aging منتشر شده، برای نخستین‌بار نشان دادند که یک مکمل ویتامین زیبایی خاص به نام Perfectil می‌توانند پوست را در برابر اثرات پیری آب و هوای سرد و خشن در زمستان محافظت کند.

قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست

این نتایج شگفت‌انگیز که قبلا مورد بررسی قرار نگرفته یا معرفی نشده، نشان می‌دهند که مکمل‌های خوراکی تاثیرات منفی آب و هوای سرد را روی پوست از بین برده و از آن به نحو مناسب و مطلوبی محافظت می‌کند. این مطالعه در بیمارستان دانشگاهی St Jacques در Besancon فرانسه، مهد تولید محصولات درماتولوژیکی، انجام شده که یکی از قدیمی‌ترین مراکز پزشکی اروپا به حساب آمده و سال تاسیس آن به ۱۱۸۲ میلادی باز می‌گردد. این مرکز یکی از معتبرترین مراکز مرجع فرانسه در زمینه تحقیقات محصولات پوستی و زیبایی است.

در این مطالعه که به‌صورت کارآزمایی بالینی دوسو کور انجام شده، زنان به صورت تصادفی به دو گروه دریافت کننده Perfectil و پلاسبو تقسیم شدند. پس از ۴ ماه که افراد تحت بررسی قرار داشتند، افزایش قابل‌توجه و معنی‌داری در سفتی و قوام پوست و کاهش خطوط ریز صورت در زنان مصرف کننده Perfectil مشاهده شد.

در حالی که زنان گروه پلاسبو شاهد چنین تغییرات شگرفی نبودند. بررسی‌های بیشتر پوست در معرض هوای سرد، مانند پوست صورت با اولتراسوند با فرکانس بالا نشان داد که به‌طور معنی‌داری (p<0.01) ضخامت پوست افراد در گروه پلاسبو در طول زمستان کاهش داشته، اما در گروه مکمل استحکام خود را حفظ کرده است.

نتایج این مطالعه نکات دیگری را نیز نشان داد:

۱) زنانی که در گروه دریافت کننده مکمل قرار داشتند، به‌طور قابل‌توجه و معنی‌داری در برابر تنزل آشکار قوام پوست محافظت شدند. این میزان محافظت ۵/۲ برابر بیشتر از گروه پلاسبو گزارش شد.

۲) افزایش زبری پوست در طول زمستان در گروه پلاسبو، دو برابر بیشتر از گروه مکمل Perfectil بود.

۳) عوارض جانبی قابل‌توجهی بر اثر هوای سرد در ویسکوالاستیسیتی (p<0.01) و افزایش ضخامت پوست (p<0.01) درگروهی از زنان که مکمل دریافت نکرده بودند، دیده شد.

پژوهشگران این مطالعه در پایان نتیجه‌گیری می‌کنند که Perfectil می‌تواند اثرات منفی هوای سرد زمستان را بر پوست از بین برده و حذف کند. پروفسور Philippe Humbert، محقق ارشد ونویسنده مسوول این مطالعه و رئیس بخش درماتولوژی بیمارستان دانشگاهی Besancon، که به عنوان مرکزی مشهور در جهان در زمینه تجزیه و تحلیل مشکلات پوستی شناخته می‌شود، معتقد است:

«نتایج این کارآزمایی نشان داد زنانی که مایلند پوست خود را در برابر خشونت هوای سرد زمستان به‌نحو مطلوبی محافظت کنند، باید مصرف مکمل‌هایی را مانند Perfectil در نظر داشته باشند و در اولویت‌های خود قرار دهند. هوای سرد و خشک زمستان نفوذ زیادی در پوست در معرض هوای سرد، مانند پوست صورت دارد و در اغلب موارد، آن را متاثر از عوارض جانبی خود می‌کند. هرسال نیز که می‌گذرد، این تغییرات خشن‌تر شده و تاثیرات خود را روی ضخامت و الاستیسیتی پوست می‌گذارد و نتیجه همه آنها نیز چیزی نیست جز پیر شدن آشکار پوست.»

در این کارآزمایی بالینی، ۸۰ زن سالم داوطلب با محدوده سنی ۳۵ تا ۵۵ سال، مورد بررسی قرار گرفته و به‌طور تصادفی در دوگروه مجزا قرار گرفتند. به مدت ۴ ماه، روزانه دو قرص Perfectil یا پلاسبو به آنها داده شد. افراد داوطلبی که در این طرح شرکت داشتند، قبل و ۴ ماه پس از درمان، همچنین به مدت ۶ هفته

پس از پایان دوره مطالعه، تحت بررسی و پیگیری قرار گرفتند. این بررسی در طول فصل زمستان (اکتبر تا آوریل) انجام شد و کیفیت پوست با استفاده از Visioscan Reviscometer و تکنولوژی اولتراسوند با فرکانس بالا مورد ارزیابی قرار گرفت. هوای سرد زمستان، با توجه به عواملی از قبیل تغییرات سریع درجه حرارت محیط داخلی و خارجی و بادهای قوی، باعث کاهش کیفیت پوست می‌شود. هرچه هوا سردتر باشد، خشکی پوست را بیشتر کرده و نتیجه آن چیزی نیست جز افزایش زبری پوست. در طول زمان، نتیجه این تغییرات روند پیری پوست را تسریع خواهند کرد.

تاثیر اثرات سودمند مکمل ریزمغذی‌ها ممکن است از طریق طیف گسترده‌ای از ریزمغذی‌ها شامل کلاژن biomarine، پروآنتوسیانیدین از پوست درخت کاج و عصاره هسته انگور، لیکوپن و اسید لیپوئیک آلفا (ALA) به دست آمده باشد.

از سوی دیگر در این مطالعه، خطوط ریز و چروک‌های پوستی با استفاده از وسیله Visioscan VC 98® بررسی شد. در این وسیله، یک دوربین دیجیتال سیاه و سفید با عملکرد بالا به کار گرفته شده که عکس‌هایی را از سطح پوست تهیه می‌کند. شاخص‌های خطوط ریز پوست، Rt و Rm، هر دو پارامترهایی هستند که میزان زبری پوست را نشان می‌دهند.

Rp و Ra نیز شاخص‌های microrelief هستند. Rz یا زبری دایره‌ای شکل، درواقع، برآیندی است از ۵ پارامتر اندازه‌گیری شده. ویسکوالاستیسیتی پوست نیز با استفاده از وسیله بیومترولوژیک حساس (Reviscometer RVM 600®) مورد ارزیابی قرار گرفت که سرعت انتشار امواج شوک صوتی را اندازه می‌گیرد.

بدین‌منظور، دو حسگر روی سطح پوست قرار گرفته و میانگین رزونانس را در طول زمان در ۴ جهت محاسبه می‌کند. ضخامت و سفتی پوست با استفاده از امواج اولتراسونیک (فرکانس ۲۰ مگاهرتز) از یک وسیله اکوگرافیک روی سطح پوست ارزیابی شد.

قرص پرفکتیل ویتابیوتیکس چیست

"<yoastmark

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید