سرخط خبرها
خانه / تازه های پزشکی / ساخت یک قلب مجازی برای آزمایش دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی

ساخت یک قلب مجازی برای آزمایش دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی

ساخت یک قلب مجازی برای آزمایش دستگاهها و تجهیزات پزشکی

نشریه پزشکان و تازه های پزشکی

WebMD:  دانشمندان در دانشگاه استونی بروک (Stony Brook University) با در اختیار داشتن بودجه‌ای چند میلیون دلاری، پروژه بسیار ویژه‌ای را آغاز کرده‌اند که براساس آن قرار است یک قلب مجازی ساخته شود و می‌تواند رفتارهای یک قلب واقعی را به صورت کامل شبیه‌سازی کند و به همین دلیل نیز می‌توان از آن برای آزمایش دستگاه‌های پزشکی بسیار حساس پیش از عرضه آنها به بازار مصرف استفاده کرد و از آسیب‌هایی که آزمایش روی انسان‌ها به جای می‌گذارد نیز با کمک این پروژه خاص جلوگیری به عمل آورد.

دانشمندان این دانشگاه قصد دارند تا به کمک این قلب مجازی بتوانند ساختار و جریانی را که دستگاه‌ها در قلب موجودات زنده به راه می‌اندازند، مورد بررسی قرار بدهند و به این ترتیب بتوانند از بسیاری از خطرات ممکن، در مرحله طراحی و تست‌های اولیه جلوگیری کرده و میزان آسیب‌های انسانی را به واسطه استفاده از دستگاه‌های پزشکی به حداقل برسانند.

مسئولان این پروژه قصد دارند تا با کمک آن جلوی ورود سخت افزارهایی را که دارای مشکلاتی در ساختار اجرایی خود هستند به بازار مصرف بگیرند. این قلب مجازی با ساختاری محاسباتی که از فرمول‌های پیچیده ریاضی پیروی می‌کند، می‌تواند شرایط قلب انسان را در محیط کامپیوتری شبیه‌سازی کند و به همین دلیل نیز شرایط استفاده از آن برای تمامی پزشکان در تمامی محیط‌ها موجود خواهد بود.

همچنین می‌توان از این قلب مصنوعی برای بهبود بخشیدن کیفیت دستگاه‌های فعلی نیز استفاده کرد، البته هنوز زمان زیادی تا عرضه رسمی این محصول باقی مانده ولی بودجه هنگفتی که برای آن درنظر گرفته شده، می‌تواند نوید ساخت سریع آن و در اختیار داشتن این ابزار مفید را در طول چند سال آینده بدهد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

ارتباط هیدرآدنیت سوپراتیو و بیماری التهابی روده

ارتباط هیدرآدنیت سوپراتیو و بیماری التهابی روده

ارتباط هیدرآدنیت سوپراتیو و بیماری التهابی روده،نتایج یک متاآنالیز اخیر نشان می‌دهد که بیماران مبتلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *