سرخط خبرها
خانه / اخبار صنفی / مبتلایان بہ HIV در لردگان از بیماری خود آگاہ نبودند

مبتلایان بہ HIV در لردگان از بیماری خود آگاہ نبودند

رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران :

مبتلایان بہ HIV در لردگان از بیماری خود آگاہ نبودند

رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران اعلام کرد : مبتلایان بہ HIVدر لردگان رفتارھای پرخطر داشتند و نتیجہ آزمایش مثبت شدہ است کہ باید تحت درمان قرار بگیرند و مردم بہ اشتباہ این مسئلہ را بہ مسائل دیگر ربط دادہ اند.

مینو محرز در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت : مردم لردگان بدون آگاھی از HIVماسک زدند چرا کہ ھیچکس از طریق سرنگ دیابت، توالت مشترک، در آغوش گرفتن، بوسیدن، استخر مشترک، گزش پشہ، سرفہ و عطسہ بہ HIVمبتلا نمی شود.

وی افزود: راہ ھای انتقال HIVاز طریق رابطہ جنسی با فرد آلودہ و بدون استفادہ از کاندوم، استفادہ از سرنگ مشترک در اعتیاد تزریقی و از مادر مبتلا بہ جنین است کہ اگر بہ موقع تشخیص دادہ شود، جنین دچار این بیماری نمی شود.

محرز ادامہ داد: تعدادی از مردم لردگان بہ HIVمبتلا بودند اما خودشان نسبت بہ بیماری خود آگاہ نبودند و در حال حاضر کہ متوجہ شدند، تحت درمان قرار می گیرند. HIV بیماری مرگبار نیست و مردم می توانند با درمان بہ زندگی عادی خود ادامہ بدھند.

مبتلایان بہ HIV در لردگان از بیماری خود آگاہ نبودندمبتلایان بہ HIV در لردگان از بیماری خود آگاہ نبودند

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ وضعیت شیوع روماتیسم مفصلی در زنان و مردان/ داروها نباید قطع شود

وضعیت شیوع روماتیسم مفصلی در زنان و مردان

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛ وضعیت شیوع روماتیسم مفصلی در زنان و مردان/ داروها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *