مرگ ناگهانی قلبی-راهنمای جدید پیشگیری

0
255
مرگ ناگهانی قلبی-راهنمای جدید پیشگیری
مرگ ناگهانی قلبی-راهنمای جدید پیشگیری

مرگ ناگهانی قلبی-راهنمای جدید پیشگیری

مجامع علمی قلب آمریکا منتشر کردند
انجمن قلب آمریکا (AHA)، کالج کاردیولوژی آمریکا (ACG) و جامعه ریتم قلبی (HRS) با همکاری یکدیگر، گایدلاین‌‌های روزآمدشده‌ای را برای مدیریت بزرگسالان مبتلا به آریتمی بطنی یا افرادی که در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی قرار دارند، منتشر کردند.
این گایدلاین که به سرعت آماده شده، توصیه‌های مبتنی بر شواهد به‌روزشده‌ای را برای درمان آریتمی بطنی و پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی فراهم آورده است.» با این گایدلاین، پزشکان خواهند فهمید که چه زمانی انتظار داشته باشند بیمار در معرض خطر بالای مرگ ناگهانی قلبی قرار دارد و اینکه این بیماران را چگونه ارزیابی و چگونه درمان کنند. این گایدلاین جامع، جایگزین مورد قبلی می‌شود که در سال ۲۰۰۶ منتشر شده و بعضی از قسمت‌های آن در سال ۲۰۰۸، با توصیه‌هایی در مورد درمان اختلالات ریتم قلبی با کمک وسایل، خصوصا در مورد اندیکاسیون‌ها برای cardioverter-defibrillator کاشتنی، جایگزین شد.
برای درمان بیماران مبتلا به فیبریلاسیون بطنی یا در معرض خطر مرگ ناگهانی قلبی، این گایدلاین توصیه می‌کند که رویکرد درمانی هم براساس بهترین شواهد موجود باشد و هم اهداف، ترجیحات و ارزش‌های بیمار.
به بیمارانی که کاندید جایگذاری ICD جدید یا تعویض ICD قبلی است، باید هشدار داد که در معرض خطر فردی مرگ ناگهانی قلبی و مرگ غیرناگهانی در اثر نارسایی قلبی یا شرایط غیرقلبی هستند. همچنین درمورد اثربخشی، ایمنی و عوارض بالقوه ICD، در سایه اهداف، ترجیحات و ارزش‌های بیمار، توضیحات کامل داده شود.
در این راهنمای بالینی توصیه شده که بیماران با یک ICD و سابقه ایست قلبی یا آریتمی بطنی پایدار که خارج کردن ICD در آنها الزامی است، استفاده از cardioverter-defibrillator پوشیدنی یا WCD، گزینه قابل قبولی برای پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی در آنها محسوب می‌شود. ابزار WCD می‌تواند به عنوان یک وسیله موقتی برای پیشگیری از مرگ ناگهانی قلبی در بیمارانی استفاده شود که مبتلا به آریتمی‌های تهدید کننده حیات بوده و همچنین برای افرادی که اندیکاسیونی برای یک دفیبریلاتور دائمی دارند، اما استفاده از نوع موقت در آنها کنترااندیکه است.
این دستورالعمل همچنین توصیه‌های دقیقی را برای مدیریت بیماری‌ها و سندرم‌های خاص که مرتبط با افزایش خطر مرگ ناگهانی قلبی ناشی از آریتمی بطنی هستند، فراهم آورده است. یکی از این توصیه‌های ارزشمند، به پیشگیری اولیه با ICDs در بیماران مبتلا به کاردیومیوپاتی غیرایسکمیک می‌پردازد.
این گایدلاین تصریح می‌کند که در بیماران مبتلا به کاردیومیوپاتی غیرایسکمیک، نارسایی قلبی با علایم کلاس ۲ تا ۴ از NYHA و کسر جهشی بطن چپ ۳۵ درصد یا کمتر، علیرغم درمان دارویی مبتنی بر گایدلاین‌ها، کارگذاری یک ICD توصیه می‌شود، اگر برای بیمار میزان بقای معنی‌دار بیش از یک سال انتظار می‌رود. در بیماران مبتلا به کاردیومیوپاتی ایسکمیک، نارسایی قلبی با علایم کلاس یک از NYHA و با کسر جهشی بطن چپ معادل ۳۵ درصد یا کمتر، اگر برای بیمار میزان بقای معنی‌‌دار بیش از یک سال انتظار می‌رفت، شاید جایگذاری ICD موثر باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید