مهمترین اخبار سلامت ایران

0
449

سرخط مهمترین اخبار سلامت

خبرنگار نشریه پزشکان ایرانی :حسن دولتی ابربکوه

دکتر مردانی :

متخصص بیماری‌های عفونی

مردان ایرانی کمتر به سلامت خود توجه می‌کنند

 

دکتر حمید سوری؛ رئیس کمیته کشوری اپیدمولوژی کووید ۱۹ با حضور در برنامه در انتهای الوند از شبکه دو سیما در مورد کرونا انگلیسی توضیحاتی ارائه داد.

کرونا سه جهش داشت، چینی، برزیلی و انگلیسی، که ویروس جهش یافته انگلیسی چموش تر است و باید بیشتر زا قبل مراقب باشیم.

♦ تمهیدات ارائه شده برای ویروس جهش یافته به معنای وحشت در میان جامعه و حس مرگ در بین مردم نیست، هیچ فردی نباید بترسد زیرا با رعایت پروتکل های بهداشتی به راحتی می توانیم از این مرحله هم عبور کنیم.

 

 

کشف جدید محققان؛

سمعک زوال عقل را تا ۵سال به تاخیر می‌اندازد

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان ایرلند شمالی در این مطالعه داده های ۲ هزار و ۱۱۴ بیمار با اختلالات شنوایی را که هر کدام بیش از ۵۰ سال سن داشتند از مرکز هماهنگی ملی آلزایمر مورد بررسی قرار دادند.

 

محققان متوجه شدند، یک سوم از شرکت کنندگانی که از سمعک استفاده می کردند، پنج سال پس از تشخیص اختلال خفیف شناختی یا MCI، به زوال عقل مبتلا نشده بودند. در مقابل، این رقم برای افرادی که از سمعک استفاده نمی کردند، تنها یک پنجم بود. درصد شرکت کنندگانی که پنج سال پس از تشخیص MCI، به زوال عقل مبتلا نشده بودند، ۱۹ درصد برای افراد غیرسمعکی و ۳۳ درصد برای افرادی بود که از سمعک استفاده می کردند

 

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو آخرین وضعیت تولید ۱۴ واکسن کرونای داخلی را تشریح کرد.

 

سید حیدر محمدی مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره آخرین وضعیت تایید واکسن های داخلی در وزارت بهداشت توضیح داد: ۱۴ شرکت داخلی درخواست خود را برای تولید واکسن و دریافت مجوزها به وزارت بهداشت ارسال کرده اند که در مراحل مختلف گذراندن آزمایشات هستند، به طور مثال واکسن کرونای شفافارمد که زیرمجموعه بنیاد برکت است در فاز یک مطالعه بالینی قرار دارد و واکسن رازی کد اخلاق دریافت کرده و در آستانه وارد شدن به فاز یک آزمایشات بالینی است.

وی عنوان کرد: همچنین واکسن میلاد داروی نور در مرحله دریافت کد اخلاق قرار دارد و سایر واکسن ها نیز وارد فاز اتمام مرحله پیش بالینی نشده اند.

محمدی با بیان اینکه واردات واکسن چینی نیز با دقت انجام خواهد شد اظهار داشت: پس از بررسی مستندات و صدور رای در کمیسیون مجوز واردات این واکسن ارائه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید