مولنوپیراویر داروی جدید موثر در درمان کرونا

  0
  916
  اافزایش تعرفه های پزشکی 1400
  افزایش تعرفه های پزشکی 1400

  داروی جدید موثر در درمان کرونا

  در تولید داروی جدید که همچنان مراحل آزمایش را طی می‌کند پیشرفت چشمگیری حاصل شده است

   

  داروی جدید خطر مرگ یا نارسایی‌های تنفسی در بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-۱۹ را کاهش می‌دهد

  در تحولی جدید برای مقابله با ویروس کرونا، محققان آمریکایی اعلام کردند به روش مهمی دست یافته‌اند که به تولید داروی خوراکی برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ منتهی می‌شود.

  شرکت داروسازی «مِرک» و یک آزمایشگاه در آمریکا اعلام کردند در تولید داروی جدیدی که همچنان مراحل آزمایشی را طی می‌کند، پیشرفت چشمگیری حاصل شده است. این روش درمانی، بر کاهش شدت بیماری بر بیماران مبتلا به کرونا تاثیر مثبت داشته است.

  بنا به به گزارش خبرگزاری اسکای‌نیوز عربی، داروی مورد نظر «مولنوپیراویر» (Molnopiravir) نام دارد و با مشارکت شرکت «مرک» و «ریجپَک بیو» آمریکا تولید می‌شود.

  شرکت داروسازی مرک از از اواخر ماه ژانویه، فعالیت‌های خود در زمینه تولید واکسن احتمالی برای کووید-۱۹ را متوقف کرد، اما همچنان به تحقیقات خود در راستای دو روش درمانی دیگر برای مقابله کووید-۱۹ ادامه داد. داروی «مولنوپیراویر» یکی از آنها است.

  تولیدکنندگان دارو، طی ملاقات با متخصصان بیماری‌های عفونی، نشان دادند که پس از ۵ روز درمان با این دارو، سطح ویروس در بیماران کاهش قابل توجهی داشته است.

  وندی پینتر، مدیر ارشد دارو در ریجپَک بیو در بیانیه‌ای اظهار داشت :«برای درمان این بیماری همه‌گیر، به روش‌های مقابله ضد‌ویروسی نیازمندیم و این نتایج اولیه ما را دلگرم می‌کند.»

  شرکت مرک همچنین در حال حاضر بر شیوه درمانی دیگری به نام «ام‌کی ۷۱۱» (MK711) متمرکز است. این گروه اواخر ژانویه اعلام کردند که اولین نتایج آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد که خطر مرگ یا نارسایی‌های تنفسی در بیماران بستری در بیمارستان که به نوع شدید تا متوسط کووید-۱۹ مبتلا شد‌ه‌اند تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

  طی ماه‌های گذشته رقابت پُر تب‌و‌تابی در بین شرکت‌های بزرگ داروسازی جهان برای تهیه واکسن پیشگیری از کرونا به راه افتاده، اما تلاش برای تولید دارویی که بیماران مبتلا به کووید را درمان کند، همچنان محدود است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید