میکروبیوتا زایمان خوب

  0
  700
  میکروبیوتا زایمان خوب

  Medscape: کالج متخصصان زنان و مامایی آمریکا، نشست سالانه خود را برگزار کرد. در این کنفرانس علمی، متخصصان از سراسر دنیا دور هم گرد آمدند تا آخرین دستاوردهای خود را در زمینه بیماری‌های زنان و مامایی با هم به اشتراک بگذارند. آنچه در زیر می‌آید، نگاهی است به برترین مسائل مطرح شده در این کنگره.
  ارتباط میکروبیوتا در دستگاه تناسلی با زایمان زودرس
  محققان بعد از یک دهه مطالعات روی میکروبیوتا واژینال و گردنه رحم نشان دادند باکتری‌های خاص در دستگاه تناسلی زنان می‌توانند در زایمان زودرس نقش داشته باشند و یک پیش‌بینی‌کننده اصلی از تولد زودرس باشند.
  به گفته محقق اصلی این مطالعه، «ما ادعا نمی‌کنیم که میکروبیوتای واژینال مسوول هر زایمان زودرسی است که اتفاق می‌افتد، اما آنچه پیدا کردیم این است که بعضی از میکروب‌ها می‌توانند با خطر عمده تولد زودرس مرتبط باشند.» در مطالعه آن‌ها با حضور ۲۰۰۰ زن باردار، Ravel و همکارانش متوجه شدند که هفت گونه باکتریایی، از جمله لاکتوباسیلوس iners، به میزان قابل‌توجهی به زایمان زودرس – قبل از ۳۷ هفته بارداری – کمک می‌کنند و اینکه خطر برای زنان سیاه‌پوست بیشتر است.
  با این حال، آنها همچنین دریافتند که زنانی که میکروبیوتای واژن آنها حاوی مقادیر زیادی peptide beta-defensin 2 است، از تولد زودرس خودبه‌خود محافظت می‌شوند. با این حال، هنوز مشخص نیست که چگونه مداخلات بالینی بالقوه می‌تواند بارداری‌ها را از زایمان زودرس حفظ کند. این چیزی است که مححقان به آن می‌پردازند.
  پیش از آن، محققان فرض کردند که میکروبیوم برای سلامت مادران و جنین مهم است، اما در مورد نقشی که بازی می‌کردند مطمئن نبودند. دلیل آن این بود که شکستن بعضی انواع یا عدم کفایت یا نارسایی در تکامل طبیعی میکروبیوم در دوران بارداری می‌تواند عامل مهمی در زایمان زودرس باشد. محققان در این مطالعه دریافتند که باکتری‌های خاصی – به ویژه لاکتوباسیلوس crispatus – به نظر می‌رسد نشانگر این باشند که یک زن می‌تواند حاملگی خود را تا زمان ترم حفظ کند، اما L. iners حمایت مشابهی را ارائه نمی‌کنند. سایر گروه‌های پژوهشی در سراسر جهان این یافته‌ها را تأیید کرده و داده‌های جدیدی را اضافه کردند که نشان می‌دهد L. iners در واقع می‌تواند تهدیدی برای بارداری باشد.
  محققان در تلاش هستند تا در مورد میکروبیوتا به عنوان یک جامعه و نه فقط به عنوان مجموعه‌ای از سویه‌ها و گونه‌های دلخواه، بیشتر بدانند: «چگونه آنها تعامل دارند؟ آنها برای تسهیل حضور و رفاه یکدیگر چه می‌کنند؟ و آیا می‌توانیم از برخی از این تعامل‌ها برای دستکاری در جامعه میکروبی و حمایت از یک بارداری سالم استفاده کنیم؟ جایی که ما به سمت آن حرکت می‌کنیم، حداقل از نظر درمانی، به دنبال جایگزینی میکروبیوتا در فضای واژن است. یک گزینه ممکن است شیافی باشد که شما در واژن خود قرار دهید، گزینه‌ای که میکروبیوتای موجود را با میکروبیوتای خوب یعنی Lactobacillus crispatus جایگزین کند.»

  میکروبیوتا زایمان خوب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید