نایب رئیس انجمن کولوپروکتولوژی ایران: راه پیشگیری از هموروئید و شقاق وفیستول/ درمان یبوست را جدی بگیرید

0
571

نایب رئیس انجمن کولوپروکتولوژی ایران:
راه پیشگیری از هموروئید و شقاق وفیستول/  درمان یبوست را جدی بگیرید
عضو هیات مدیره انجمن کولوپروکتولوژی ایران در افتتاحیه دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری  با اشاره به ضرورت پیشگیری از یبوست از دوران نوجوانی گفت: استرس، نگه داشتن مدفوع و تغذیه نامناسب و کم خوردن آب سبب بروز یبوست و بیماری‌های ناشی از ان می‌شود.
عضو هیات مدیره انجمن کولوپروکتولوژی امیر کشوری در ارتباط با دهمین کنگره سالانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری اظهار داشت: محور اصلی این کنگره در ارتباط با بیماری کولون و رکتوم با جنبه جراحی میباشد, و متاسفانه سرطانها و بیماریهای مرتبط با این موضوع در کشور در حال افزایش است.
وی در ارتباط با موارد شایع جراحی در حوزه کولوپروکتولوژی اظهار داشت: بیماری‌های اطراف مقعد مانند فیستول،‌شقاق و هموروئید از مشکلاتی است که هرچند شاید خطرناک نباشد ولی کیفیت زندگی فرد را دستخوش تغییرات میکنند.
دبیر دهمین کنگره سالانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری افزود: افرادی که دچار هموروئید و شقاق وفیستول بوده ممکن است بارها مورد عمل جراحی قرار گیرند  و این مساله کیفیت زندگی آنها را دستخوش تغییر قرار خواهد نمود.
عضو هیات مدیره انجمن کولوپروکتولوژی ایران اضافه کرد: بیماریهای این ناحیه دارای درد و ناراحتی بوده و یکی از مهمترین مسائلی که سبب بروز ا ین بیماری‌ها می‌شود یبوست یا بدکار کردن شکم است.
کشوری اضافه کرد: زمانی که فرد دچار یبوست شود این مساله سبب ایجاد زخم در مقعد شده و منشاء عفونت و خونریزی خواهد شد، بنابراین بهتر است از زمان نوجوانی نسبت به پیشگیری از این بیماری اقدام شود.
وی اضافه کرد: بسیاری از دانش‌آموزان بدلیل عدم رغبت به استفاده از سرویس بهداشتی مدرسه, دستشویی خود را نگه داشته و این مساله سبب بروز یبوست شده و برای آنها مشکل‌ساز می‌شود.
دکتر کشوری استرس و تغذیه نامناسب و کم خوردن آب را از دیگر دلایل بروز یبوست برشمرد و گفت: کاهش استرس،‌خوردن صبحانه و مصرف سبزیجات و میوه‌ها و آب از بروز یبوست پیشگیری می‌کند و این مساله باید مورد توجه افراد قرار گیرد.
این کنگره با حضور بیش از ۱۲۰ جراح و  میهمانانی از کشورهای آلمان،‌آمریکا و انگلیس آغاز و آخرین مباحث علمی روز در حوزه جراحی کولون و رکتوم و لاپاروسکوپی ، جراحی هموروئید ، روش بستن آیائوستومی ، جراحی فیستول آنال ، اخلاق پزشکی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می دهند.
  در مراسم افتتاحیه این کنگره مدرک استاد افتخاری دانشگاه تهران به پروفسور
هراند آبکاریان اهدا شد
دهمین کنگره سالیانه کولوپروکتولوژی و بی اختیاری تا ۱۴  آبان در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد در حال برگزاری است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید