نخستین داروی سه‌بعدی پرینت شده-Spritam

  0
  616
  تائید نخستین داروی سه‌بعدی پرینت شده
  تائید نخستین داروی سه‌بعدی پرینت شده

  تائید نخستین داروی سه‌بعدی پرینت شده

  سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین بار، داروی خوراکی سه‌بعدی پرینت شده را با نام Spritam (levetiracetam)، از شرکت Aprecia Pharmaceuticals مورد تائید خود قرار داد. این دارو به عنوان درمان کمکی در بیماران مبتلا به حمله‌های تشنجی پارسیال، تشنج‌های میوکلونیک و تشنج‌های تونیک ـ کلونیک جنرالیزه اولیه، در کودکان و بزرگسالان مبتلا به اپی‌لپسی تجویز می‌شود.
  Levetiracetam با کمک تکنولوژی ZipDose که اختصاصی شرکت Aprecia است، تهیه و تولید شده و از پرینت سه‌بعدی برای خلق فرمولاسیون متخلخل آن بهره گرفته شده که با کمی مایع به سرعت خرد و تجزیه می‌شود، حتی اگر دوزهای بالا و تا ۱۰۰۰ میلی‌گرمی از آن تولید شده باشد.
  سابق براین، از پرینترهای سه‌بعدی برای تولید و ساخت تجهیزات پزشکی استفاده شده، اما تائید این دارو، برای نخستین‌بار است که سازمان غذا و دارو را وارد این حوزه کرده است. با ترکیب تکنولوژی پرینترهای سه‌بعدی و داروهای مورد استفاده در درمان اپی‌لپسی که بسیار مورد نیاز است و بسیار تجویز می‌شوند، Spritam طراحی شد تا به نیاز بیمارانی که با داروهای امروزی مشکل دارند، پاسخی داده شده باشد.
  انتظار می‌رود Spritam از اوایل سال ۲۰۱۶ وارد بازار دارویی شده و در اختیار بیماران قرار گیرد.
  در کارآزمایی‌های بالینی، شایع‌ترین عوارض جانبی مشاهده شده عبارت بودند از بی‌خوابی، ضعف، گیجی، و عفونت. در کودکان، خستگی، رفتارهای تهاجمی، احتقان بینی، کاهش اشتها،  و تحریک‌پذیری نیز دیده شده است.
  در حال حاضر، این شرکت دارویی تولید فرمولاسیون دیگر داروها را نیز در دست بررسی دارد که با مقدار کمی مایع حل شوند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید