نرخ ازدواج در زنان مبتلا به صرع از مردان مبتلا، کمتر است

0
846

یک متخصص مغز و اعصاب در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی :
نرخ ازدواج در زنان مبتلا به صرع از مردان مبتلا، کمتر است
یک متخصص مغز و اعصاب اعلام کرد : بسیاری از زنان مبتلا به  صرع در ازدواج مورد سوءاستفاده و خشونت  به شیوه های مختلف جنسی، عاطفی، جسمی، مالی واجتماعی که این موارد می تواند کیفیت مطلوب زندگی این زنان را تحت تاثیر قرار دهد.

ناصر زنگی آبادی در گفت و گو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت : پنهان کردن صرع، یکی از بزرگترین مشکلات در درمان این بیماری است و حدود  ۹۵ درصد زنان  واقعیت را کتمان می کنند.

وی افزود: بیماران مبتلا به صرع با درمان دارویی، می توانند یک زندگی طبیعی همچون سایر مردم  داشته باشند.

این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه حمله های تشنجی در دوران بارداری فقط در کمتر از یک سوم زنان تشدید می شود، اظهارداشت : بیشتر زنان مبتلا به صرع، هیچ مشکلی برای باروری ندارند و بیش از ۹۰ درصد آن ها، کودکان سالم به دنیا می آورند و می توانند فرزندان  خود را شیر  و وظایف مادری  را به خوبی انجام دهند.

زنگی آبادی ادامه داد: زنان مبتلا به صرع برای مراقبت از زندگی خود و پنهان کردن باورهای اشتباه، زنان مبتلا به صرع  می توانند در آموزش خویش و دیگران در مورد نوع تشنج یا تشنج هایی که دارند، نقش فعال داشته باشند.

وی گفت :  لازم است اطلاعات کافی در مورد عادت ماهیانه، روابط زناشویی، مراقبت های پیش و هنگام بارداری،  روش های پیشگیری و زمان یائسگی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید