فناوری که حتی خمیازه و سکسکه جنین را نشان می‌دهد

0
336

فناوری که حتی خمیازه و سکسکه جنین را نشان می‌دهد

نشریه پزشکان و تاز های پزشکی زنان و زایمان
اسکن ام‌آرآی یکی از فناوری‌هایی است که به کمک آن‌ می‌توان اطلاعات بسیار جزئی و دقیقی را راجع به جنین و کوچک‌ترین حرکت‌هایش در شکم مادر مشاهده کرد.

 

پیشرفت علم در کنار زیان‌هایی که دارد، فواید بیشماری دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد. از جمله این فواید می‌توان به مزایای استفاده از فناوری و علم در خدمت علم پزشکی و کمک به تشخیص زودهنگام بسیاری از بیماری‌ها و کمک به درمان آن‌ها اشاره کرد. این پیشرفت در علم و فناوری، نوزادان، جنین‌ و والدینشان را نیز بی‌نصیب نگذاشته است.‌

مادری که برای بررسی وویرایش ویرایش تاریخ و زمانضعیت‌ جنین‌های دوقلویش اسکن ام‌آرآی داشت، از آنچه می‌دید به حیرت آمد. او توانست فیلمی از جنین‌های دوقلویش ببیند که تا به حال نظیر آن را نه دیده بود و نه شنیده بود. این فیلم علاوه بر اینکه بسیار جالب است می‌تواند به پزشکان در تشخیص برخی اختلالات و بیماری‌های مخصوص جنین‌ و دوقلوها در شکم مادر کمک کند.

شاید بسیار جالب باشد که بدانید این فیلم می‌تواند سکسکه، خمیازه و حتی تکان‌ها و باز و بسته شدن اندام‌های جنین را نشان دهد.

این دست فیلم‌ها می‌تواند به پزشکان کمک کند تا شناختی دقیق‌تر از عملکرد جنین در درون رحم مادر داشته باشند و کیفیت درمان خود را ارتقا بخشند. از این طریق پزشکان و والدین می‌توانند ببینند در درون رحم چه اتفاقاتی می‌افتد.

منبع: Super Tasty Recipes

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید