نقل و انتقال پول مشکل اصلی در صنعت مکمل دارو است

0
348

محمدرضا جعفرزاده مدیریت شرکت آکسون فارمد:

نقل و انتقال پول مشکل اصلی در صنعت مکمل دارو است

مدیریت شرکت آکسون فارمد اعلام کرد: در صنعت مکمل مشکل اصلی نقل و انتقال پول است و درحال حاضر که جلوی واردات گرفته شده و تولیدکنندگان باید نیاز بازار را تامین کنند، انتظار می رود تا تسهیلات بیشتری برای واردات ماده اولیه داشته باشیم.

محمدرضا جعفرزاده در گفت وگو با نشریه پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت: ارز نیمایی که بر واردات ما اختصاص داده می شود از نظر هزینه ای و بروکراسی مشکلات زیادی دارد و به طور قطع هزینه زیادی را تحمیل و همچنین پروسه واردات را سخت می کند.

وی افزود: توصیه من اینست که وزارت بهداشت و بانک مرکزی ارز مکمل را آزاد کند به طوری که هرکسی که خواست ارز نیمایی وارد کند و هرکسی که خواست از ارز آزاد استفاده کند تا بتوانیم جلوی کمبودهای بازار را بگیریم.

مدیریت شرکت آکسون فارمد ادامه داد: ما مشکلی در تامین مواد نداریم اما در تامین ارز و انتقال پول مشکل داریم. سامانه نیما بروکراسی ها وهزینه هایی به دنبال دارد . پیشنهاد من اینست که ارز آزاد را برای مکمل داشته باشند تا مشکلی برای تامین دارو در بازار پیدا نشود.

وی با بیان اینکه ما در شرایط تحریم هستیم و باید شرایط را تسهیل کنیم، بیان داشت: با توجه به امکانات بازار در تامین کالا و نقل و انتقال پول، تولیدکننده توقع دارد سازمان غذا و دارو، بانک مرکزی و گمرک شرایط را تا جایی که امکان دارد، تسهیل کنند.

مدیریت شرکت آکسون فارمد در ادامه ماهیت تی تک را خوب دانست و گفت: این سامانه برای ردیابی کالا از پروسه تولید تا مصرف خوب است و همه مراحل تولید و تامین را ردیابی کند. این سامانه در سایر کشورها نیز اجرا می شود.

جعفرزاده گفت: چرخه سامانه  باید کامل شود تا سیر کنترلی و ردیابی با سطح مصرف را بتوانیم داشته باشیم.

وی افزود: در سامانه تی تک حجم کار زیاد ا و پروانه ها زمان براست. مشکلات در بارگذاری سامانه وجود دارد که حل می شود اما زمان بر است.

نقل و انتقال پول مشکل اصلی در صنعت مکمل دارو است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید