نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

0
165
نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

برپایی نخستین تورنومنت پژوهشی آموزشی دستیاران تخصصی دندانپزشکی

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران و نخستین المپیاد(تورنومنت) دستیاران تخصصی دندانپزشکی کشور، فردا سه شنبه‌۱۶ مهر ماه ۹۸ در محل سالن اجتماعات هتل المپیک تهران با حضور و مشارکت بالغ بر دوهزار دندانپزشک و متخصص ، جمعی از استادان و میهمانان داخلی و خارجی آغاز خواهد شد.

رییس انجمن علمی پریودونتولوژی ایران با بیان اینکه طبق رسالت علمی، امسال به همت اعضا هیات مدیره انجمن پریودنتولوژی ایران شاهد برپایی نوزدهمین کنگره بین المللی این انجمن هستیم گفت:

تا کنون بالغ بر ۲۰۰۰ نفر به شکل غیر حضوری و حدود یکهزار نفر دندانپزشک نیز بصورت حضوری در این گردهمایی بزرگ علمی همراهی خود را اعلام کرده اند.

دکتر بهزاد هوشمند با بیان اینکه امسال برای نخستین بار چند اتفاق جدید در این کنگره پیش بینی شده است گفت:  برپایی اولین المپیاد(تورنومنت) پژوهشی آموزشی دستیاران تخصصی رشته پریودنتولوژی کشور، اعطای نخستین جایزه پریوایمپلنت منطقه ، رونمایی و اعلام راهنمای بالینی پریودونتولوژی و بیماریهای لثه همزمان با برپایی کنگره، قدردانی از هیات موسس و پیشکسوتان این رشته با حضور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بخشی از اهم برنامه ها محسوب میشود.

وی افزود: با وجود فشارهای نابخردانه سیاسی و تحریم ها شاهد برپایی این کنگره وزین علمی با حضور و سخنرانی بالغ بر ده نفر میهمان خارجی از برترین  متخصصان جراحی بافت نرم دندان(لثه) جهان هستیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: برگزاری بالغ بر ۱۰ کارگاه تخصصی و جراحی های زنده محلی مناسب برای گفتمان علمی ، هم اندیشی و تبادل نظر میان همکاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است که دستاورد آن برای کمک به بیماران و هموطنان خواهد بود؛ همچنین چند میزگرد پرسش و پاسخ پرچالش پیرامون موضوعات ملی وبین المللی پریودونتولوژی(بیماریهای لثه) نیز خواهیم داشت.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: تبادلات در حوزه تکنولوژی های نوین با وجود تلاش برای ایجاد انزوای علمی در ایران خوشبختانه در این کنگره پیش بینی شده و آخرین دستاوردهای مربوطه در نمایشگاه جانبی ارائه خواهد شد که همین موضوع موجب برپایی یکی از بهترین کنگره های سالهای اخیر است.

رییس انجمن علمی پریودونتولوژی ایران درادامه با اشاره به اینکه همزمان با ایام برگزاری کنگره (۱۶تا ۱۹مهرماه ۱۳۹۸) دو دستگاه اتوبوس سیار مجهز مخصوص بیماران دیابتی برای خدمات دندانپزشکی و درمان بیماری های لثه(پریو) نیز در حاشیه همایش قرار دارد افزود: ارتقاء دانش عمومی مردم و افزایش دانسته های تخصصی همکارانمان نیز بخش دیگری از اهداف است و معتقدیم که بهترین محل پایه گذاری ورود آموزشهای آکادمیک بطن جامعه است تا با کمترین زمان و فاصله، همکارانمان بتوانند خدمات لازم را به بیماران نیازمند ارائه کنند.

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

نوزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودنتولوژی ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید