آیا نیکوتین مانعی برای ورود ویروس کرونا به بدن است!

0
997
نیکوتین کرونا

آیا نیکوتین مانعی برای ورود ویروس کرونا به بدن است!

▫️محققان فرانسوی انستیتو نوروبیولوژیک “ژان پیر شانژو” حدس می‌زنند که چسب نیکوتین می‌تواند از آلوده شدن به ویروس‌های خطرناک جلوگیری کند.
– آنها نتیجه این تحقیق را در پورتال علمی Qeios منتشر کرده‌اند.
▫️مهمترین نتیجه این تحقیق که از سوی پروفسور طب داخلی، زهیر امورا به خبرگزاری فرانسه اعلام شده این است: از میان ۵۰۰ بیمار کووید ۱۹، ۳۵۰ تن از آنان در بیمارستان بستری شده و ۱۵۰ تن دیگر نشانه‌های خفیف بیماری را داشته‌اند، تنها پنج درصد از این افراد سیگاری بوده‌اند.
▫️این بدان معناست که میان جامعه آماری بیماران کووید ۱۹ که مورد این تحقیق قرار گرفته‌اند ۸۰ درصد کمتر از جامعه واقعی فرد سیگاری وجود دارد، این مقایسه با توجه به سن و جنسیت بیماران انجام شده است.
▫️تحقیق پزشکان فرانسوی از اینجا حرکت می‌کند که نیکوتین می‌تواند محافظی در برابر کرونا باشد. ریشه این نظریه نیز در این است که نیکوتین به گیرنده‌های سلولی ACE2 می‌چسبد و به همین دلیل ویروس کرونا نمی‌تواند وارد آنها شود و در نتیجه نمی‌تواند در ارگانسیم بدن منتشر شود.
– این نظریه البته در بیمارستانی در پاریس بیشتر بررسی خواهد شد. در این باره که آیا گیرنده‌های سلولی ACE2 واقعا می‌توانند جلوی ورود ویروس کرونا را بگیرند در میان محققان اختلاف نظر وجود دارد.
– به عنوان مثال دو عصب‌شناس در ویرجینیا روز ۱۸ مارس نتایج تحقیقی را در مجله فِبس منتشر کردند که بر اساس آن اتفاقا ویروس کرونا گیرنده‌های سلولی را تحریک می‌کند. این دو عصب‌شناس حدس می‌زنند که ویروس از طریق این گیرنده‌ها امکان بهتری برای ورود به سلول‌ها دارد. این نظریه، مورد سیگاری‌ها را بسیار مشکل می‌تواند توضیح دهد.
– اینکه آیا حق با محققان فرانسوی است یا با همکاران آمریکایی آنها تنها با تحقیقات بیشتر روشن می‌‌شود.
– در حال حاضر تمامی پزشکان در این مورد توافق دارند که استعمال دخانیات یکی از موارد ریسک ابتلا به بیماری کووید ۱۹ است. پزشکان پیشنهاد ترک فوری سیگار را می‌دهند چرا که ویروس کرونا به ریه‌ها حمله می‌کند و ریه سیگاری‌ها از پیش آسیب پذیر شده است.

آیا نیکوتین مانعی برای ورود ویروس کرونا به بدن است!
تهیه کننده مطلب:دکتر شادی کلاهدوزان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید