همایش ملی روز داروسازی-۱۳۹۸

0
193
همایش ملی روز داروسازی-1398

همایش ملی روز داروسازی-۱۳۹۸،انجمن داروسازان ایران در چهل و یکمین سال انقلاب اسلامی، چهل و یکمین همایش ملی سالانه روز داروسازی ایران و بزرگداشت زادروز محمدبن زکریای رازی را برگزار خواهد نمود.

موضوع اصلی همایش ملی روز داروساز، جایگاه داروسازان در حوزه سلامت و روش های نوین اشتغال فارغ التحصیلان داروسازی می باشد. این همایش که دارای حداکثر امتیاز بازآموزی می باشد، طی سه روز و در تاریخ ۵ الی ۷ شهریورماه امسال در تالار ابوریحان (مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی) برگزار می گردد.

همایش ملی روز داروسازی-۱۳۹۸

انجمن داروسازان ایران که دارای جامعه ای متشکل از داروسازها و داروخانه های کشور می باشد، در سال ۱۳۲۲ تأسیس شده است. از بارزترین اقدامات آن، تعیین و تصویب نامگذاری روز پنجم شهریور به نام روز داروسازی (زادروز تولد حکیم زکریای رازی) به یادگار مانده است.

یکی از دغدغه های اصلی مسئولان برگزاری چهل و یکمین همایش ملی روز داروسازی، خروج جایگاه اشتغال داروسازان از یکنواختی و حرکت به سوی اشتغال های نوین بوده و به عنوان محور اصلی انتخاب گردیده است. تغییر نگاه فارغ التحصیلان داروسازی به سمت خلاقیت و کارآفرینی می تواند اثربخشی جایگاه داروسازان در حوزه سلامت را ارتقاء دهد.

در ایران ۸۵ درصد از فارغ التحصیلان داروسازی جذب داروخانه ها شده اند؛ در حالی که میانگین جهانی این آمار، ۵۵ درصد می باشد.

 لازم به ذکر است که دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیر کل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، توسط انجمن داروسازان ایران، به عنوان دبیر علمی چهل و یکمین همایش ملی روز داروسازی ایران انتخاب گردید.و همچنین دکتر محمد بقایی، مشاور انجمن داروسازان ایران در امور بین الملل، توسط انجمن، به عنوان دبیر اجرایی چهل و یکمین همایش ملی روز داروسازی ایران انتخاب گردید.

عناوین اصلی سخنرانی های علمی همایش عبارتند از

 مکمل ها و غذاهای فراسودمند
فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی
طب سنتی و دارو‌های طبیعی

لازم به ذکر است که در حاشیه برگزاری چهل و یکمین همایش ملی روز داروسازی، نمایشگاه عظیم جانبی با موضوعات داروهای ساخته شده،  مکمل های غذایی و فرآورده های فراسودمند، فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی، آرایشی و بهداشتی و صنایع وابسته نیز دایر خواهد بود. در این نمایشگاه، شرکت ها و کارخانجات داروسازی می توانند جدیدترین محصولات خود را ارائه نمایند.

علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در همایش و رزرو غرفه های نمایشگاه با شماره دبیرخانه اجرایی همایش، ۰۲۱-۸۸۸۹۷۱۳۰ تماس حاصل نمایند.

چهل و یکمین همایش ملی روز داروسازیچهل و یکمین همایش ملی روز داروسازی

همایش ملی روز داروسازی-۱۳۹۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید