ورزشکاران دچار کشیدگی عضلات با فیزیوتراپی بهبود می یابند

0
249

ورزشکاران دچار کشیدگی عضلات با فیزیوتراپی بهبود می یابند

عضو انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، گفت: فیزیوتراپی در کشیدگی تاندون عضلات همسترینگ ورزشکاران، اهمیت ویژه ای دارد که اگر به درستی انجام شود، تاثیر بسزایی در بهبود عارضه این افراد دارد.

دکتر عارف سعیدی در آستانه برگزاری بیست و هشتمین کنگره سالیانه و اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران، اظهارداشت: فیزیوتراپی عضلات و تاندون های عضلات همسترینگ ورزشکاران شامل بخش های مختلفی است.

وی در ابتدا موضوع استراحت ورزشکار در روز اول را مورد تاکید قرار داد و افزود: استفاده از ماساژ یخ و سرما درمانی طی ۷۲ ساعت اولیه پس از کشیدگی، استفاده از بانداژ به نحوی که ایجاد گرما نکند، به عنوان مراحل بعدی فیزیوتراپی در بهبود این عارضه تلقی می شود.

این فیزیوتراپیست در ارتباط با استفاده از بانداژ، توضیح داد: گرمای ناشی از بانداژ می تواند التهاب ناشی از کشیدگی عضله و تاندون را تشدید نماید، از همین رو نحوه استفاده از بانداژ خیلی مهم است.

سعیدی در ادامه افزود: استفاده از تکنیک ماساژ فریکشن عرضی که مهمترین بخش درمان برای جلو گیری از ایجاد بافت اسکار عمقی است که نمی گذارد ورزشکار به سرعت به میادین برگردد لذا جهت قرار گرفتن کلاژن های تازه در مسیر بیومکانیکی اصلی لازم است این تکنیک فقط توسط متخصصین فیزیوتراپی انجام شود.

وی گفت: استرچ با متد کاملا علمی که نقش حیاتی برای بازگشت ورزشکاران به خصوص فوتبالیست ها دارد که متخصص فیزیوتراپی این کار را بایستی به خوبی و به موقع انجام دهد.

عضو انجمن علمی فیزیوتراپی ایران، تاکید کرد: استفاده از تکنیک ماسل انرژی جهت رفع کوتاهی و برگرداندن دامنه مفصلی برای ورزشکاران به خصوص فوتبالیست ها می تواند بسیار مهم باشد.

سعیدی افزود: استفاده از دستگاه های پیشرفته فیزیوتراپی از قبیل امواج مافوق صوت، لیزر و…، می تواند به بهبود آسیب های ورزشکاران کمک کند.

بیست و هشتمین کنگره سالیانه و اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران از سوم تا پنجم خرداد ۹۶ در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید