وزارت بهداشت اعلام کرد؛ گزارش وزیر بهداشت به رئیس‌جمهور درباره سانحه اتوبوس سربازان

0
311
وزارت بهداشت اعلام کرد؛

گزارش وزیر بهداشت به رئیس‌جمهور درباره سانحه اتوبوس سربازان

 

وزیر بهداشت گزارشی از اقدامات و آخرین وضعیت مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل سربازان ارتش را به رییس جمهور ارائه کرد.

در پی دستور رییس جمهوری به دستگاه‌های دولتی مرتبط بویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر بکار گرفتن امکانات خود برای رسیدگی به وضعیت حادثه‌دیدگان و کاهش آلام خانواده‌های سربازان ارتش حادثه‌دیده در سانحه واژگونی دو اتوبوس، وزیر‌ بهداشت گزارشی از اقدامات انجام شده به حسن روحانی ارائه کرد.

سید حسن هاشمی در این گزارش درباره اعزام ۲۶ آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه در مدت زمان کمتر از ۱۰ دقیقه و انتقال مصدومان به بیمارستان‌های شهدای نی‌ریز، استهبان، نمازی و شهید رجایی شیراز  توضیحاتی ارائه کرد.

در بخش دیگری از این گزارش، اقدامات درمانی تخصصی بوسیله متخصصان رشته‌های مختلف مقیم، پرستاران و پیراپزشکان در بیمارستان‌ها به آگاهی حسن روحانی رسید.

وزیر بهداشت در این گزارش همچنین به اعزام تیمی از وزارت‌بهداشت به شیراز در ساعت‌های اولیه بعد از وقوع سانحه به سرپرستی قائم‌مقام وزارت‌بهداشت، رییس اورژانس کشور و مسئولان معاونت درمان به منظور بررسی وضعیت مصدومان به شیراز اشاره و از تلاش‌های بی‌وقفه مسئولان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، اورژانس ۱۱۵، متخصصان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستانهای شهید رجایی، نمازی  شیراز، نی ریز و استهبان نیز تقدیر کرد.

هاشمی در پایان این گزارش بر لزوم توجه جدی به کاهش مرگ و میر سوانح و حوادث جاده‌ای به عنوان سومین عامل مرگ و میر مردم ایران تاکید کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید