وزیر بهداشت: برخی نهادها بیماری تولید می‌کنند

  0
  405
  وزیر بهداشت عنوان کرد تأثیر برنامه خندوانه در آگاه سازی جامعه/ به کسانی که برای شادی جامعه تلاش می‌کنند، افتخار می‌‌کنم وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برنامه خندوانه موضوعات و مشکلات جامعه مانند سیگار، مشکلات حوزه غذا و بیماران خاص را مطرح می‌کند، گفت: به کسانی که در جهت شادی جامعه تلاش می‌کنند، افتخار می‌‌کنم. به گزارش خیرنگار نشریه پزشکان سید حسن هاشمی در اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت پس از اهدای جایزه به رامبد جوان گفت: بنده به تمام کسانی که به مردم فکر می‌کنند و به ویژه در جهت شادی و نشاط جامعه تلاش می کنند، افتخار می‌ کنم. ضمن تقدیر از تلاش‌های رامبد جوان و تیم برنامه سازی خندوانه، اظهار داشت: گروه برنامه سازی خندوانه یکی از بهترین گروه‌های تلویزیونی است زیرا با عمل کردن به مسئولیت‌های اجتماعی خود، به جامعه آگاهی می‌دهند. وزیر بهداشت تصریح کرد: برنامه خندوانه موضوعات و مشکلات جامعه مانند سیگار، مشکلات حوزه غذا و بیماران خاص را مطرح می کند و امیدوارم که همواره از فکر‌های زیبا حمایت شود. نخستین جشنواره فیلم سلامت با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و در این مراسم که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، جامعه هنری کشورمان همسو با اهداف نظام سلامت آمادگی خود را برای ترویج فرهنگ زندگی سالم اعلام کردند. در این مراسم که با اجرای احسان علیخانی همراه بود و در سالن همایش های رازی برگزار شد، جمعی از هنرمندان همچون پوران درخشنده و رامبد جوان سخن گفتند و از اقدام وزارت بهداشت در برای برپایی جشنواره فیلم سلامت و تاثیر آن در سلامت مردم استقبال کردند.

  وزیر بهداشت:

  برخی نهادها بیماری تولید می‌کنند

  وزیر بهداشت گفت: برخی از دستگاه‌های اجرایی بیماری تولید می‌کنند، در حالی که تأکید و اولویت ما باید بر پیشگیری و عدم‌ابتلا به بیماری‌ها باشد نه اینکه بخواهیم بیماری‌ها را درمان کنیم زیرا ۸۰درصد عوامل سلامت در دست وزارت بهداشت نیست.

  به گزارش نشریه پزشکان: سید حسن هاشمی با اشاره به اینکه سیاسیون اقتصادی با رفاه برای مردم مخالف هستند و همواره به‌دنبال پول هستند، اظهار داشت: ولی از رئیس جمهور و مجلس به‌دلیل حمایت از طرح تحول سلامت تشکر می‌کنم.

  وزیر بهداشت تأکید کرد: تا پایان کار دولت، افرادی را که مخالف طرح تحول سلامت هستند شرمنده و مأیوس می‌کنیم زیرا این طرح برای محرومین و مستضعفان و بزرگترین طرح اجتماعی دولت است و در راستای آرمان‌های انقلاب، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است و ایشان تأکید دارند که حتماً دولت باید این طرح را ادامه دهد.

  هاشمی تصریح کرد: امیدوارم غایب مناطق محروم و به‌ویژه کنگان یعنی سازمان تأمین اجتماعی در این مناطق ظهور و بروز پیدا کند زیرا حق بیمه درمان را از کارگران دریافت می‌کند و باید به همان میزان، خدمات باکیفیتی را به مردم ارائه دهد، البته وزارت بهداشت در جهت وظایف ذاتی خود نیز در جهت تجهیز و تأمین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

  وزیر بهداشت از مسئولانی که از خدمات و تلاش‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر کردند، تشکر کرد و گفت: در دو سه سال گذشته شاهد خدمات بسیار ارزشمندی از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مردم بودیم.

  هاشمی در مراسم افتتاح طرح توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، ضمن ابراز خرسندی از افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان از ۴۷ به حدود ۲۰۰ تخت، عنوان کرد: تعداد پزشکان متخصص این بیمارستان از ۸ به ۳۸ و تعداد تخت مراقبت‌های ویژه از ۱۰ به ۳۰ تخت ارتقا پیدا کرد.

  وزیر بهداشت با اشاره به مطرح شدن مطالبات بسیار زیاد درمانی از سوی مسئولان محلی، یادآور شد: یکی از مشکلات مهم ما این است که هر زمان برای افتتاح پروژه‌ای به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنم، هنوز روبان را نبردیم، مطالبات جدید و تقاضای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی جدید مطرح می‌شود اما کشور با مشکلات اقتصادی زیادی روبه‌رو است زیرا بودجه کشور ۲۱۰هزار میلیارد تومان است که ۱۹۰هزار میلیارد تومان آن بابت هزینه‌های جاری و حقوق، ۱۰هزار میلیارد تومان بابت بدهی‌های گذشته هزینه می‌شود و فقط ۱۰هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی باقی می‌ماند و اختصاص می‌یابد.

  به گزارش وزارت بهداشت ــ هاشمی با بیان اینکه توقعات باید متناسب با داشته‌ها مطرح شود، افزود: هرقدر هم که برای مردم کار کنیم و به آنها خدمت کنیم، باز هم کفایت نمی‌کند ولی مطالبات باید با توجه به دارایی‌ها، مطرح شود.

  وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: برخی از دستگاه‌های اجرایی در کشور بیماری تولید می‌کنند در حالی که تأکید و اولویت ما باید بر پیشگیری و عدم‌ابتلا به بیماری‌ها باشد نه اینکه بخواهیم بیماری‌ها را درمان کنیم.

  هاشمی ضمن تأکید بر اهمیت توجه به رفاه اجتماعی در کشور، افزود: در بیمارستان توحید جم معلولی را دیدیم که ۲۵ سال دچار معلولیت بود اما کمکی از سوی نهادها و سازمانهای حمایتی به وی نشده بود که این برای کشور مناسب نیست و امیدواریم همه به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند.

  وزیر بهداشت یادآور شد: ۲۰ درصد از عوامل مرتبط با سلامت در اختیار وزارت بهداشت است و ۸۰ درصد دیگر در اختیار سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی است و اگر همکاری‌های بین‌بخشی به‌شکلی مطلوب وجود نداشته باشد، طبیعی است که اقدامات وزارت بهداشت اثرگذار نخواهد بود.

  هاشمی در پایان با اشاره به رضایتمندی نسبی مردم از اجرای طرح تحول سلامت، اظهار داشت: بسیار خوشحال می‌شوم که می‌بینم بیماران دیالیزی که در گذشته هر هفته ۳ بار از جزیره خارک با قایق به شهرستان کنگان می‌آمدند، در حال حاضر با فراهم کردن دستگاه، تجهیزات و نیروی انسانی این خدمات را در محل زندگی خود دریافت می‌کنند و یا برای ۹۶ نوزاد زودرس، با ۸ تخت NICU در کنگان خدمات تخصصی فراهم شده و یا با افتتاح بخش MRI سه هزار نفر از خدمات تشخیصی بهره‌مند شدند و از اعزام آنها به شهرستان‌های اطراف و مرکز استان جلوگیری شده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید