کلسترول خون و تایید پرالونت

0
322
کلسترول خون و تایید پرالونت

کلسترول خون و تایید پرالونت

کلسترول خون و تایید پرالونت،شرکت معتبر داروسازی سانوفی اعلام کرد موسسه ملی تعالی بهداشت و مراقبت (NICE) در انگلستان، داروی پرالونت Praluent را با نام علمی الیروکوماب alirocumab برای درمان بیمارانی که با سطح بالایی از کلسترول بد یا LDL مواجه هستند و به طور قابل توجهی خطر افزایش یافته حمله قلبی یا استروک آنها را تهدید می‌کند، تایید و توصیه کرده است. این بیماران ممکن است به‌صورت ارثی مبتلا به سطوح افزایش یافته کلسترول LDL بوده یا افرادی باشند که خطر حوادث قلبی عروقی در کمین آنها است. پرالونت مجوز تجویز را در بیمارانی دریافت کرده که علیرغم اصلاح سبک زندگی و پیروی از رژیم غذایی سالم و همچنین مصرف بالاترین دوز قابل تحمل از داروهای استاتینی و/یا دیگر درمان‌های کاهنده کلسترول، نتوانسته‌اند سطح کلسترول خود را کاهش دهند و به هدف درمانی خود برسند. این افراد شامل موارد زیر می‌شوند:
افراد مبتلا به سطح کلسترول بالا،
افراد مبتلا به فرم ارثی سطح بالای کلسترول (هیپرکلسترولمی فامیلیال هتروزیگوت)،
افرادی که داروهای استاتینی را تحمل نمی‌کنند یا تجویز آنها برایشان کنترااندیکه است.
تاثیر پرالونت بر مورتالیتی و موربیدیتی بیماری‌های قلبی‌عروقی مشخص نیست و تعیین نشده است. این دارو محصول مشترک سانوفی و رجنرون است. پرالونت تنها داروی مهارکننده PCSK9 است که در دو قدرت دردسترس قرار می‌گیرد، یعنی ۷۵ و ۱۵۰ میلی‌گرمی. به این ترتیب، پزشکان می‌توانند هم گزینه درمانی موثری برای درمان افرادی داشته باشند که با سطوح افزایش یافته کلسترول زندگی می‌کنند و هم این امکان را دارند تا براساس نیازهای شخصی بیمارانشان، دارو را تجویز کنند.
پرالونت متعلق به کلاس دارویی جدیدترین داروهای کاهنده کلسترول خون به نام مهارکننده PCSK9 است. PCSK9 پروتئینی است که نقش مهمی در مدیریت کلسترول بد، بوسیله تنظیم تعداد گیرنده‌های کلسترول بد روی سطح کبد دارد. با کاهش PCSK9، درمان میزان دردسترس بودن گیرنده‌های کلسترول بد را افزایش می‌دهد، بنابراین سطح آن در خون کاهش می‌یابد.

کلسترول خون و تایید پرالونت 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید