۳۰۰ قلم محصول جدید در برنامه است

  0
  557
  دکتر محمدرضا شانه ساز در حاشیه بازدید از خطوط تولید شرکت بهستان دارو در جمع خبرنگاران: ۳۰۰ قلم محصول جدید در برنامه است/حدود ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در داخل تولید است/هر ماه خطوط جدید تولید دارو در یک شرکت داروسازی افتتاح و محصولات جدید رونمایی می‌شود که نشان می‌دهد تحریم ها انگیزه اصحاب تولید، صنعت دارو و دانشمندان را بیشتر کرده است.

  دکتر محمدرضا شانه ساز در حاشیه بازدید از خطوط تولید شرکت بهستان  در جمع خبرنگاران:

  ۳۰۰ قلم محصول جدید در برنامه است/حدود ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در داخل تولید است/هر ماه خطوط جدید تولید دارو در یک شرکت داروسازی افتتاح و محصولات جدید رونمایی می‌شود که نشان می‌دهد تحریم ها انگیزه اصحاب تولید، صنعت دارو و دانشمندان را بیشتر کرده است.

  مردمی هستیم که چند هزار سال سابقه، قدمت، فرهنگ، دانش و اراده فوق العاده‌ای داریم که ماحصل آن نیز همین است هر روز داروهای جدیدی که در دنیا وارد می‌شود درصورت احساس نیاز پزشکان، ظرف دو سال بومی‌سازی می‌شود.

  امروز یک کمپانی تازه تاسیس با دانش و تکنولوژی جدید وارد عرصه تولید اقلام جدید تحت لیسانس شد که امیدواریم این روند در عرصه داروهای هایتک، شیمیایی، طبیعی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و سل تراپی ادامه خواهد داشت.

  در عرصه تولید مواد اولیه دارویی پروژه های زیادی در دست اقدام داریم که به سرعت نهایی و به تولید می‌رسد و می‌توانیم به عنوان اخبار خوشحال کننده به مردم اعلام کنیم.
  حدود ۶۰ درصد مواد اولیه دارویی در داخل تولید است. ۳۰۰ قلم محصول جدید در برنامه است و سه حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان امام، معاونت فناوری وزارت بهداشت و ما نیز به عنوان سازمان غذا دارو در کارگروهی حضور داریم و اتفاقات خوبی در حوزه مواداولیه رخ خواهد داد.
  توان تولید ۹۹ درصد داروی مورد نیاز مردم را داریم و در حال حاضر بیش ۹۷ درصد نیاز دارویی در داخل تولید می شود.

  لازم به ذکر است امروز کیپسول امنیک ۰،۴ میلی گرم(تامسولوسین ھیدروکلراید) با کاربرد در علائم مرتبط با ھاپیرپلازی خوش خیم پروستات، قرص وزیکر (سولیفناسین سوکسینات) با کاربرد برطرف کنندہ علائم بیماری ھای تکرر ادرار، قرص متفورمین با کاربرد کنترل قند خون در بیماران دیابت تیپ ۲، قرص سیتالوپرام با کاربرد درمان افسردگی و قرص سرترالین با کاربرد درمان افسردگی و اختلال وسواس اجباری از داروھای شرکت داروسازی بھستان است کہ امروز رونمایی می شود.

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید