سخنگوی سازمان انتقال خون :اهدای خون بیش از ۳۶ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا/ ۸ هزار و ۴۴۰ نفر برای نذر خون ثبت‌نام کردند

0
226

سخنگوی سازمان انتقال خون

اهدای خون بیش از ۳۶ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا/ ۸ هزار و ۴۴۰ نفر برای نذر خون ثبت‌نام کردند

خبرگزاری فارس: اهدای خون بیش از 36 هزار نفر در تاسوعا و عاشورا/ 8 هزار و 440 نفر برای نذر خون ثبت‌نام کردند

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه بیش از ۳۶ هزار نفر در کشور در تاسوعا و عاشورای حسینی خون اهدا کرده‌اند، گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت مربوط به خراسان رضوی،‌ شمالی و سمنان بوده است.

بشیر حاجی‌بیگی در گفت‌و گو با خبرنگار نشریه پزشکان، در ارتباط با آمار اهدای خون در تاسوعا و  عاشورای حسینی، اظهار داشت: ۳۶ هزار و ۳۲۸ نفر در کشور در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا اهدای خون کرده‌اند و بیشترین میزان رشد اهدای خون در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط به استان‌های خراسان رضوی، شمالی و سمنان بوده است.

وی افزود: ۴۴ هزار و ۴۲۱ نفر در شب تاسوعا، روز تاسوعا و روز عاشورا جهت اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده‌اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: یک هزار و ۸۹۹ نفر از بانوان در این مدت خون اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷.۷ درصد رشد داشته و بیشترین میزان رشد مربوط به استان گیلان بوده است.

حاجی‌بیگی به موضوع نذر خون اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ۸ هزار و ۴۴۰ نفر در سراسر کشور در نوبت‌دهی نذر خون شرکت کرده و اهدای خون خود را از تاسوعا تا اربعین انجام خواهند داد.

وی گفت: بیشترین آمار نذر اهدای خون مربوط به استان‌های اردبیل و پس از آن مازندران و تبریز بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید