تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار “دارو”/ جریمه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها

0
264
وزیر بهداشت عنوان کرد تأثیر برنامه خندوانه در آگاه سازی جامعه/ به کسانی که برای شادی جامعه تلاش می‌کنند، افتخار می‌‌کنم وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برنامه خندوانه موضوعات و مشکلات جامعه مانند سیگار، مشکلات حوزه غذا و بیماران خاص را مطرح می‌کند، گفت: به کسانی که در جهت شادی جامعه تلاش می‌کنند، افتخار می‌‌کنم. به گزارش خیرنگار نشریه پزشکان سید حسن هاشمی در اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت پس از اهدای جایزه به رامبد جوان گفت: بنده به تمام کسانی که به مردم فکر می‌کنند و به ویژه در جهت شادی و نشاط جامعه تلاش می کنند، افتخار می‌ کنم. ضمن تقدیر از تلاش‌های رامبد جوان و تیم برنامه سازی خندوانه، اظهار داشت: گروه برنامه سازی خندوانه یکی از بهترین گروه‌های تلویزیونی است زیرا با عمل کردن به مسئولیت‌های اجتماعی خود، به جامعه آگاهی می‌دهند. وزیر بهداشت تصریح کرد: برنامه خندوانه موضوعات و مشکلات جامعه مانند سیگار، مشکلات حوزه غذا و بیماران خاص را مطرح می کند و امیدوارم که همواره از فکر‌های زیبا حمایت شود. نخستین جشنواره فیلم سلامت با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و در این مراسم که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، جامعه هنری کشورمان همسو با اهداف نظام سلامت آمادگی خود را برای ترویج فرهنگ زندگی سالم اعلام کردند. در این مراسم که با اجرای احسان علیخانی همراه بود و در سالن همایش های رازی برگزار شد، جمعی از هنرمندان همچون پوران درخشنده و رامبد جوان سخن گفتند و از اقدام وزارت بهداشت در برای برپایی جشنواره فیلم سلامت و تاثیر آن در سلامت مردم استقبال کردند.

تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار “دارو”/ جریمه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها

 

وزیر بهداشت ضمن ارایه توضیحاتی درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر حوزه تامین دارو، تاکید کرد که تغییری در نرخ و قیمت داروهای وارداتی اعمال نشده است.

دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با نشریه پزشکان، درباره نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر حوزه تامین دارو گفت: تا این لحظه تغییر نرخی برای داروهای وارداتی نداشته‌ایم و امیدواریم که پیش بینی مسئولان بانک مرکزی به واقعیت بپیوندد و هفته آینده نرخ ارز متعادل شود؛ همانطور که در هفته گذشته نیز این موضوع را شاهد بودیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات نرخ ارز مشکلی برای وزارت بهداشت جهت تامین دارو به وجود آورده است یا خیر، گفت: مشکل عمده برای کسانی است که به ما جنس فروخته‌اند و این در حالیست که نتوانسته‌اند تا کنون مطالبات‌شان را از بیمه‌ها دریافت کنند و واقعا در حقشان ظلم شده و می‌شود؛ چرا که با نرخ دلار یک سال گذشته و دلار ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ به ما جنس فروخته‌اند، اما اکنون باید دلار را با نرخ بالاتر خرید کنند.

وی ادامه داد: البته قانونگذار در این زمینه پیش بینی‌هایی را انجام داده است، به طوریکه اگر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات آنها تاخیر داشته باشند، باید جریمه دیرکرد پرداخت کنند. بر اساس قانون بیمه‌ها باید حداکثر طی سه ماه مطالبات را بپردازند و در غیر اینصورت مشمول جریمه می‌شوند.

وزیر بهداشت افزود: رقم جریمه‌ای که ما تا کنون محاسبه کرده‌ایم به حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و باید بیمه‌ها آن را پرداخت کنند. بی‌توجهی در پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و همچنین ارایه دهندگان خدمات درمانی، بی‌تردید مشکلاتی را در راه خدمت‌رسانی به وجود می‌آورد.

هاشمی تاکید کرد: بر همین اساس من حتما مکاتبات لازم را در این زمینه انجام می‌دهم و امیدوارم بیمه‌ها نیز این جریمه را پرداخت کنند تا تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین ارایه دهندگان خدمت اعم از پرستاران، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژیست‌ها و … متضرر نشوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید