نسل نوین علوم اعصاب ایرانی تربیت می‌شوند / اهدای بورس رایگان آلمان

0
472
همین الان اگر امکان داره درست بشود ارسال شود
همین الان اگر امکان داره درست بشود ارسال شود

نسل نوین علوم اعصاب ایرانی تربیت می‌شوند / اهدای بورس رایگان آلمان

رئیس ایرانی مرکز تحقیقات علوم اعصاب مونستر آلمان به جزئیات برگزاری نخستین گردهمایی بین المللی التهاب سیستم عصبی و اولین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب علمی علوم اعصاب کشور پرداخت.

پرفسور علی گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت نشریه پزشکان ایرانی، اظهار داشت: نخستین گردهمایی بین المللی التهاب سیستم عصبی و اولین فستیوال دانشجویی علوم اعصاب در تاریخ ۲۴-۲۲ فروردین ۱۳۹۶ در مشهد مقدس توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری دانشگاه مونستر آلمان و مرکز تحقیقات علوم اعصاب شفا برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: کنگره‌های ملی و بین المللی با عناوین مختلف علوم اعصاب و بیماری‌های مرتبط در سراسر دنیا برگزار شده است. توجه به عناوینی نو برای کنگره‌های بین المللی که بتواند پلی بین علوم پایه و بالین برقرار کند و از طرفی خلاء‌های درمانی را نیز پوشش دهد یکی از موارد بسیار مهم است.

گرجی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان قطب علمی علوم اعصاب کشور مفتخر است تا چنین برنامۀ جامعی با همکاری اساتید و دانشجویان برگزار کند و به عنوان یک مرکز پیشرو در ایجاد نگرشی نو در خصوص بیماری‌های التهاب سیستم عصبی پیشگام باشد.

رئیس ایرانی مرکز تحقیقات علوم اعصاب مونستر آلمان افزود: به‌علاوه برنامه علمی این کنگره کاملاً آموزشی طراحی شده است تا از نخبگان ملی حمایت کند، بطوریکه فستیوال دانشجویی علوم اعصاب با حضور دانشجویان ملی و بین المللی با نوآوری‌های بسیاری در طول این گردهمایی برگزار خواهد شد تا نسلی پویاتر و علمی تر را بسازیم.

گرجی بیان داشت: یکی از برنامه‌های آموزشی که در حاشیه این کنگره می‌توان به آن اشاره کرد برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینۀ ایده پردازی در علوم اعصاب و مقاله نویسی است.

وی گفت‌: از طرفی در عصری که فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان ابزار توانمندساز اندیشه و در امتداد فکر انسان‌ها هر لحظه در حال تولید است به نظر می‌رسد ارتباطات علمی در سطح بین المللی نقشی کارآمد خواهد داشت که با توجه به این امر مهم در حاشیه این کنگره بورس رایگان به دو پوستر یا سخنرانی برتر دانشجویی به مدت سه ماه به دانشگاه مونستر آلمان اعطا خواهد شد.

رئیس ایرانی مرکز تحقیقات علوم اعصاب مونستر آلمان خاطرنشان کرد: مشارکت ۱۶ تن از محققان خارجی در زمینه علوم اعصاب و همچنین اساتید و دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های مختلف و همچنین پذیرش ۱۵۹ چکیده مقاله برای ارائه پوستر، بیش از ۴۰ سخنرانی و ۳ کارگاه تخصصی بر غنای علمی هر چه بیشتر این کنگره افزوده است. امید است با شرکت در این کنگره و استفاده از صاحبنظران بتوانیم در پیشرفت علمی این مرز و بوم گامی هر چند کوچک برداریم.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید