۵۰ درصد از سرطان پستان با کنترل عوامل محیطی و اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است

0
94
50 درصد از سرطان پستان با کنترل عوامل محیطی و اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است

رییس مرکز تحقیقات بیولوژی سرطان انستیتو کانسر ایران :

۵۰ درصد از سرطان پستان با کنترل عوامل محیطی و اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است

رییس مرکز تحقیقات بیولوژی سرطان انستیتو کانسر ایران اعلام کرد: هر گونه تغییر رنگ و اندازه، وجود زخم و ترشحات خونی، احساس توده در این منطقه بخصوص در سنین بالا می تواند نگران کننده باشد و درصورت مشاهده این موارد زنان باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنند.
کاظم زندہ دل در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی با بیان این مطلب گفت : بہ زنان بالای ۵۰ سال توصیه می شود که حداقل هر دو سال یک بار به پزشک مراجعه کنند و تحت معاینه کامل قرار گیرند.

وی افزود : ابتلا به سرطان سینه تهدیدی جدی برای زنان است و هرچه عوامل خطر بیشتر شود شاهد افزایش روند این بیماری خواهیم بود.

وی برلزوم اجرای برنامه های تشخیص زودهنگام این بیماری در جامعه تاکید کرد و بیان داشت : باید با غربالگری بتوانیم این بیماری را زودتر تشخیص و شرایط را برای ارائه خدمات درمانی مناسب به این افراد فراهم کنیم. همچنین لازم است از غربالگری های بی مورد و مکرر در سنین پایین پرهیز شود.

زندہ دل ادامہ داد: سالانہ ۱۳ ھزار نفر از زنان کشور بہ سرطان پستان مبتلا می شوند. چرا کہ این سرطان شایع ترین سرطان زنان در جہان است.

وی گفت : ابتلا بہ سرطان پستان از ۳۵ تا ۵۰ سالگی آغاز می شود. بنابراین زنان باید از ۴۰ سالگی برای معاینہ پستان ھا بہ پزشک مراجعه کنند.
زندہ دل ماہ اکتبر را ماہ اطلاع رسانی سرطان پستان دانست و گفت : ما کمپین سرطان پستان را در زنان در ماہ اکتبر در سطح شہر تھران خواھیم داشت.

۵۰ درصد از سرطان پستان با کنترل عوامل محیطی و اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید