حدود ۵۰ میلیون نفر در جہان مبتلا بہ صرع ھستند

0
216
حدود 50 میلیون نفر در جہان مبتلا بہ صرع ھستند

مدیر عامل انجمن صرع ایران :
حدود ۵۰ میلیون نفر در جہان مبتلا بہ صرع ھستند

مدیرعامل انجمن صرع ایران اعلام کرد :طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی حدود ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به صرع هستند. بنابراین صرع یکی از شایع ترین بیماری های سیستم مغز و اعصاب است.
داریوش نسبی طھرانی در گفت و گو با نشریہ پزشکان ایرانی گفت : در برخی بیماران، صرع با یک آسیب جدی به مغز شروع می شود. در حالی که در برخی دیگر، ممکن است تشنج ها از بدو تولد دیده شوند. تشنج ها می توانند خیلی کوتاه بوده و به ندرت قابل مشاهده باشند و یا ساعت ها طول بکشند.

وی افزود : در برخی تشنج های موضعی وضعیتی وجود دارد که به آن اورا می گویند که در واقع یک احساس پیش از وقوع تشنج است.

طھرانی بیان داشت : اورا اصطلاحی است که در برخی افراد برای توصیف احساس پیش آگهی قبل از تشنج، استفاده می شود. در واقع اورا در صرع، یک تشنج موضعی با هوشیاری است. اورا می تواند یک احساس، یک تجربه، یا یک حرکت که در افراد مختلف، متفاوت است، باشد. همچنین می تواند یک علامت هشدار برای وقوع تشنج در پیش رو هم باشد.

وی ادامہ داد: اورا می تواند طیف وسیعی از احساس های بینایی داشتہ باشد تا وضعیت های روانی ھمچون احساس آشنایی از چیزی که به نظر می رسد در گذشتہ هم آن را دیده اند.
طھرانی گفت: اگرچه در یک مطالعه، یافته ای مبنی بر میزان ۶۴ درصدی از بیمارانی بود که تجربہ آن را داشتند، اما به این موضوع در مبحث صرع هنوز خیلی پرداخته نشده است.

حدود ۵۰ میلیون نفر در جہان مبتلا بہ صرع ھستندحدود 50 میلیون نفر در جہان مبتلا بہ صرع ھستند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید