سرخط خبرها
خانه / پوست و مو / امید به درمان روزآسه

امید به درمان روزآسه

امید به درمان روزآسه، کمپانی Foamix Pharmaceuticals Ltd به تازگی اعلام کرد درمان تجربی فومی آن شرکت برای مدیریت درمانی روزآسه، یک وضعیت شایع که منجر به بروز بامپ و قرمزی مشابه آکنه روی صورت می‌شود،

اهداف اصلی دو کارآزمایی بالینی خود را در مرحله آخر به دست آورده‌‌است. این درمان، به نام FMX103 شناخته شده و از آنتی‌بیوتیکی با نام مینوسیکلین درست می‌شود که معمولا برای درمان عفونت استفاده می‌‌شود، و در مقایسه با یک فوم بدون آنتی‌‌بیوتیک، ضایعات التهابی را به طور معنی‌داری کاهش می‌دهد.
این دو تحقیق در مرحله پایانی، بیش از هزار نفر از بیماران مبتلا به روزآسه پاپولوپوسچولی را وارد کرده‌اند. این فرم از روزآسه باعث بروز ضایعات در صورت می‌شود و عوارض جانبی که اغلب گزارش شده‌اند، عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی است.

Foamix امیدوار است اولین کمپانی‌ای باشد که شکل‌ فومی مینوسیکلین را که به طور معمول در فرم‌های خوراکی در دسترس قرار دارند، به بازار عرضه کند. این کمپانی در ماه سپتامبر نیز داده‌های مثبت دیگر فوم مینوسیکلین را برای درمان آکنه در بیماران گزارش کرده بود.

داروهای تجویزی برای روزآسه، که بیش از ۱۶ میلیون آمریکایی را درگیر می‌کند، شامل آنتی‌بیوتیک‌ها، و داروهای موضعی هستند.
محققان معتقدند FMX103 این توانایی بالقوه را دارد که در زمینه درمان روزآسه بسیار رقابتی عمل کند، زیرا داروها و درمان‌های کمی در این حوزه وجود دارند.

Foamix انتظار دارد درسال ۲۰۱۹، این فوم را برای دریافت تائیدیه سازمان غذا و دارو معرفی کند.

منبع:Medscape

امید به درمان روزآسهامید به درمان روزآسه

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

واکنش‌های پوستی مهارکننده‌های چک‌پوینت

واکنش‌های پوستی مهارکننده‌های چک‌پوینت

واکنش‌های پوستی مهارکننده‌های چک‌پوینت،یک کلاس نسبتا جدید از داروهای ضدسرطان، مهارکننده‌های چک‌پوینت ایمنی (ICIs)، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *