سرخط خبرها
خانه / کنگره ها و همایش های خارجی / کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا

کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا

کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا در تاریخ ۲ تا ۶ نوامبر ۲۰۱۸ در ایالت فلوریدا برگزار شد. آنچه در زیر می‌آید، نگاهی است به اهم موضوعات مطرح شده در این کنفرانس.

خواب ضعیف پس از صدمه به سر، نشانه‌ای است از نقاهت طولانی‌تر

مطالعات جدید نشان می‌دهد کودکانی که از خواب ضعیف بعد از یک ضربه مغزی ورزشی رنج می‌برند، تقریبا دو برابر طول می‌کشد تا در مقایسه با کسانی که خواب آنها خوب است، بهبود پیدا کنند.

برای بیمارانی که کیفیت خوابشان ضعیف بود، علائم نیز شدیدتر بود، هم در تظاهرات اولیه و هم در پیگیری ۳ ماهه در مقایسه با همتایان آنها.
محققان معتقدند خواب مهم است و نقش مهمی در عملکرد فیزیکی، روانی و شناختی و همچنین ریکاوری پس از صدمه به سر دارد. برای پزشکان، شناختن ورزشکاران با کیفیت خواب ضعیف در ملاقات اولیه ممکن است به پیش‌بینی افرادی کمک کند که در معرض خطر بهبود طولانی‌مدت هستند.

محققان در این مطالعه به‌طور آینده‌نگر داده‌های ۳۵۶ شرکت‌کننده را که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در North Texas Concussion Network Prospective Registry وارد شده بودند، مطالعه کردند. شرکت‌کنندگان به دلیل ضربه به سر به صورت سرپایی در کلینیک‌های تخصصی تحت درمان قرار گرفته بودند. آنها در صورتی وارد آنالیز می‌شدند که در زمان ورود کمتر از ۱۹ سال سن داشته و با صدمات سر مرتبط با ورزش مراجعه کرده بودند.

کیفیت خواب با استفاده از Pittsburgh Sleep Quality Index بررسی شده بود. براساس گایدلاین‌های این شاخص، نمره ترکیبی معادل ۵ یا کمتر از نمره کل ۲۱، نشانه کیفیت خوب خواب است. کیفیت ضعیف خواب با نمرات بیشتر از ۵ نمایش داده می‌شود.

اغلب شرکت‌کنندگان که از هر دو جنس یکسان بودند، کیفیت خواب خوبی داشتند و ۷/۲۶ درصد نیز با کیفیت ضعیف خواب مشخص شدند. این گروه از شرکت‌کنندگان، نمره بالاتری از ابزار ارزیابی Sport Concussion 3 یا SCAT3 دریافت کردند. بیماران این گروه در مقایسه با گروه مقابل، با خستگی بیشتر، خواب‌آلودگی و مشکل در به خواب رفتن مواجه بودند، هم در ویزیت اولیه و هم در پیگیری ماه ۳.

این مطالعه توجه پزشکان را به این واقعیت جلب می‌کند که که علائم خواب در بین ورزشکاران جوان با ضربه مغزی رایج است، و این قطعا موضوعی است که باید با بیماران خود در هنگام ارزیابی ضربه مغزی در میان بگذارند.

منبع:Medscape

کنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکاکنفرانس ملی آکادمی اطفال آمریکا

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

نشست سالانه ۲۰۱۹ انجمن اندوکرین

نشست سالانه ۲۰۱۹ انجمن اندوکرین در تاریخ ۲۳ الی ۲۶ مارچ در نیواورلان آمریکا برگزار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *