تایید دارو برای درمان فاسیولیازیس

  0
  937
  تایید دارو برای درمان فاسیولیازیس

  تایید دارو برای درمان فاسیولیازیس، سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد داروی triclabendazole با نام تجاری Egaten و محصول نوارتیس، برای درمان فاسیولیوزیس در کودکان ۶ سال و بالاتر تائید شد.

  فاسیولیوزیس که آلودگی فلوک کبدی نیز نامیده می‌شود، یک بیماری زونوزی منتقل شده از راه آب و غذا است که توسط دو گونه از کرم‌های صاف انگلی ایجاد می‌شود.

  این بیماری، یک بیماری گرمسیری نادیده گرفته شده است که ۴/۲ میلیون نفر را آلوده کرده است.
  Triclabendazole تنها داروی تایید شده در ایالات متحده برای فاسیولیوزیس است و در حال حاضر، تنها درمان توصیه شده توسط سازمان جهانی بهداشت به شمار می‌رود.

  از سال ۲۰۰۵، نوارتیس اهدا کننده Triclabendazole به سازمان بهداشت جهانی بوده است، که منجر به درمان حدود دو میلیون بیمار مبتلا به فاسیولیوزیس در بیش از ۳۰ کشور شده است.

  سال گذشته، این شرکت موافقت خود را با سازمان بهداشت جهانی تمدید کرد تا کمک‌های دارویی تا سال ۲۰۲۲ ادامه یابد.

  انتظار می‌رود تایید FDA راهی برای دسترسی گسترده‌تر به این دارو، نه تنها در ایالات متحده بلکه در کشورهای آسیب‌دیده در سراسر جهان نیز باشد.

  این تصمیم FDA برای میلیون‌ها نفر که در معرض خطر ابتلا به فاسیولیوزیس هستند رضایت‌بخش است و باعث گسترش درمان به کشورهایی که بیشترین نیاز را به آنها دارند، می‌شود.

  Triclabendazoleدر لیست مدل داروهای ضروری WHO قرار دارد و توسط سازمان در جریان شیوع اپیدمی و برای استفاده دوره‌ای در کشورهای اندمیک عرضه می‌شود.

  تایید دارو  Triclabendazole، تایید داروی برای درمان فاسیولیازیس

  منبع:FDA News Roomتایید دارو برای درمان فاسیولیازیس

  نشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی،نشریه دارویی،تداخلات دارویی-گایدلاین قلب-گایدلاین پوست-گایدلاین پوست-گایدلاین پزشکی-گایدلاین داروسازی-گایدلاین زنان-گایدلاین فشارخون-گایدلاین دیابت-گایدلاین روماتولوژی-تازه های پزشکی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-گزارش بالینی-کنگره های و همایش های داخلی-کنگره های و همایش های خارجی-بررسی های کنگره های خارج از کشور-پر تیراژترین نشریه کشور-پرتیراژترین نشریه پزشکی و داروسازی کشور

  برای همکاری علمی با نشریه پزشکان ایرانی می توانید از طریق شماره تماس۶۶۷۱۰۷۳۱ در تماس باشید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید