تایید Ultomiris برای درمان PNH

0
698
تایید Ultomiris برای درمان PNH

تایید Ultomiris برای درمان PNH،ریال کمپانی داروسازی Alexion، اعلام کرد سازمان غذا و داروی آمریکا داروی تزریقی Ultomiris را با نام ravulizumab-cwvz که اولین و تنها مهارکننده طولانی‌اثر کمپلمان C5 است و هر ۸ هفته یک بار تجویز می‌شود، برای درمان بزرگسالان مبتلا به هموگلوبینوری پاروکسیسمال شبانه (PNH) تائید کرد.
PNH نوعی اختلال خونی بسیار نادر ناتوان کننده است و با تخریب با واسطه کمپلمان سلول‌های قرمز خون (همولیز) مشخص می‌شود.
این وضعیت با طیف گسترده‌ای از علایم و عوارض ناتوان کننده نشان داده می‌شود، مانند ترومبوز، که در تمام بدن رخ می‌دهد و منجر به صدمه ارگان و مرگ زودرس می‌شود.

به عقیده سازندگان این دارو، Ultomiris می‌تواند به‌طور بالقوه به استاندارد جدید مراقبت از بیماران مبتلا به PNH تبدیل شود.
مطالعات انجام شده روی این دارو نشان داد Ultomiris می‌تواند مهار کامل و فوری C5 ایجاد کند که برای ۸ هفته پایدار باقی می‌ماند و پیشرفت همولیز مرتبط با مهار ناکامل C5 را برطرف می‌کند.
Ultomiris دارویی است که سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این دارو می‌تواند توانایی سیستم ایمنی را برای مبارزه با عفونت‌ها کاهش دهد.
همچنین شانس ابتلا به عفونت‌های مننگوکوک جدی و تهدیدکننده حیات را افزایش می‌دهد. اگر بیماری واکسن این عفونت را دریافت نکرده، باید حداقل ۲ هفته قبل از دریافت Ultomiris، تحت واکسیناسیون با دوز اول آن قرار گیرد.

اگر درمان فوری با Ultomiris لازم باشد، واکسیناسیون مننگوکوک باید فورا انجام شود. اگر فردی واکسن مننگوکوک را دریافت نکرده و درمان با Ultomiris نیز فورا آغاز می‌شود، ۲ هفته درمان آنتی‌بیوتیکی با واکسیناسیون الزامی است.

منبع:Drugs

تایید Ultomiris برای درمان PNHتایید Ultomiris برای درمان PNH

نشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی،نشریه دارویی،تداخلات دارویی-گایدلاین قلب-گایدلاین پوست-گایدلاین پوست-گایدلاین پزشکی-گایدلاین داروسازی-گایدلاین زنان-گایدلاین فشار خون-گایدلاین دیابت-گایدلاین روماتولوژی-تازه های پزشکی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-گزارش بالینی-کنگره های و همایش های داخلی-کنگره های و همایش های خارجی-بررسی های کنگره های خارج از کشور-پر تیراژترین نشریه کشور-پرتیراژترین نشریه پزشکی و داروسازی کشور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید