سرخط خبرها
خانه / تازه های دارویی / تایید دل افلوکساسین برای عفونت های پوستی

تایید دل افلوکساسین برای عفونت های پوستی

تایید دل افلوکساسین برای عفونت های پوستی، سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد یک آنتی‌بیوتیک را به نام delafloxacin (با نام تجاری Baxdela و محصول Melinta Therapeutics) برای درمان عفونت‌های شدید یا تهدیدکننده حیات، از جمله عفونت‌هایی که درمان بسیار سختی دارند، تائید کرده است.

داروی تائید شده دل افلوکساسین که نوعی فلوروکینولون است، برای بزرگسالان مبتلا به عفونت‌های حاد باکتریال و عفونت‌های ساختمان پوست (ABSSSIs) اندیکاسیون تجویز دارد که بوسیله پاتوژن‌های خاص گرم مثبت و گرم منفی، از جمله متی‌سیلین مقاوم به استاف اورئوس، ایجاد شده‌اند.
این سازمان هشدار می‌دهد که برای جلوگیری از پیشرفت باکتری مقاوم به دارو، پزشکان باید دلافلوکساسین را فقط زمانی تجویز کنند که عفونت اثبات شده یا ظن قوی به حضور آن وجود دارد.
دلافلوکساسین برای بیماران با آلرژی شناخته شده به فلوروکینولون‌ها، منع مصرف دارد.

در مورد داروی جدید که هم به صورت قرص و هم تزریق داخل وریدی موجود است، مانند همه فلوروکینولون‌ها، باید آگاه بود که می‌تواند عوارض ناتوان کننده و بالقوه برگشت‌ناپذیر، مانند تاندینیت و پارگی‌های تاندون، نوروپاتی محیطی، و اثرات سیستم عصبی مرکزی ایجاد کند. اگر این عوارض جانبی در بیماری نمود پیدا کرد، باید مصرف آنها قطع شود.

همچنین مصرف دل افلوکساسین در بیماران با سابقه مشخص میاستنی گراویس، ممنوعیت دارد، زیرا ممکن است در اثر مصرف این داروها، تشدید شوند.

شایع‌ترین عوارض جانبی این دارو عبارت است از تهوع، اسهال، سردرد، سطوح بالای ترانس‌آمیناز و استفراغ.

نشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی و داروسازی از علاقمندان  و فرهیخته گان پزشکی و داروسازی جهت همکاری علمی در نشریه دعوت به همکاری می نماید جهت ارتباط با شماره تلفن۶۶۷۱۰۷۳۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

روابط عمومی نشریه پزشکان ایرانی

منبع:FDA Website

تایید دل افلوکساسین برای عفونت های پوستی

تایید دل افلوکساسین برای عفونت های پوستی

نشریه پزشکان ایرانی نشریه دارویی نشریه پزشکی،تداخلات دارویی گایدلاین و دستوالعمل های پزشکی روز دنیا،یافته های علمی و تازه های پزشکی جهان،یافته ها وتحقیقات ارائه شده در کنگره ها و همایش های داخلی،کنگره ها و همایش پزشکی داخلی-در   گروه های مختلف می پردازد

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی،استفاده روزانه از آسپیرین خطر پیشرفت فیبروز را کاهش می‌دهد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *