تایید Apremilast برای زخم‌های دهانی بیماری بهجت

  0
  1069
  تایید Apremilast برای زخم‌های دهانی بیماری بهجت

  تایید Apremilast برای زخم‌های دهانی بیماری بهجت،سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد (apremilast (Otezla, Celgene با دوز ۳۰ میلی‌گرم دو بار در روز برای درمان بزرگسالان مبتلا به زخم‌های دهانی مرتبط با بیماری بهجت تائید شده است. زخم‌های دهانی تظاهر عودکننده و ناتوان‌کننده‌ای هستند که تقریبا تمامی بیماران مبتلا به بیماری بهجت را درگیر می‌کند و تاثیر منفی مهمی بر کیفیت زندگی این بیماران می‌گذارد. Apremilast یک مهارکننده خوراکی است که مدیاتورهای پیش‌التهابی را کاهش و مدیاتورهای ضدالتهابی را افزایش می‌دهد. این دارو، تنها درمان مورد تائید FDA برای رخم‌های دهانی مرتبط با بیماری بهجت است.
  اثربخشی و ایمنی داروی فوق در یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده با پلاسبو روی ۲۰۷ بزرگسال مبتلا به بیماری بهجت و زخم‌های دهانی فعال که قبلا با داروهای غیربیولوژیک درمان ناموفق داشته و کاندید درمان سیستمیک هستند، بررسی شده است. درمان با Apremilast منجر به کاهش ۷/۴۲ نمره‌ای نسبت به پایه در درد زخم‌های دهانی در هفته ۱۲ درمان، در مقابل کاهش ۷/۱۸ نمره‌ای با پلاسبو شده است. تعداد قابل‌توجهی از بیماران در گروه Apremilast در هفته ۱۲ درمان، عاری از رخم‌های دهانی شدند.
  این تایید نقطه عطف مهمی برای افرادی با بیماری بهجت است که مشتاقانه منتظر انتخاب‌های درمانی برای زخم دهانی هستند.
  شایع‌ترین عوارض جانبی مرتبط با این دارو در کارآزمایی‌های بالینی عبارت بودند از اسهال، تهوع، سردرد، عفونت‌های راه تنفسی فوقانی.
  Apremilast اخیرا برای بیماران مبتلا به پلاک‌های پسوریازیسی متوسط تا شدید که کاندید فوتوتراپی یا درمان سیستمیک بودند و برای بیماران مبتلا به آرتریت پسوریاتیکی فعال نیز تائید شده بود.

  تایید Apremilast برای زخم‌های دهانی بیماری بهجت

  منبع:FDA News Room

  تایید Apremilast برای زخم‌های دهانی بیماری بهجت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید