آغاز مرور ایمنی ژل Picato

  0
  739
  آغاز مرور ایمنی ژل Picato

  آغاز مرور ایمنی ژل Picato،بر اساس درخواست کمیسیون اروپا، کمیته ارزیابی فارماکوویژیلانس (PRAC) متعلق به آژانس دارویی اروپا (EMA)، مرور داده‌های ایمنی ژل ingenol mebutate را با نام تجاری Picato و محصول Laboratories آغاز کرده که در بزرگسالان مبتلا به آکتینیک کراتوزیس تجویز می‌شود.

  علت این بررسی ویژه، انتشار گزارش‌هایی در مورد تعداد بالای موارد سرطان پوست، از جمله اسکوآموس سل کارسینوما، در بیمارانی بوده که از این ژل استفاده کرده‌اند. ژل Picato از اواخر ۲۰۱۲ اجازه بازاریابی را در اتحادیه اروپا دریافت کرده است.

  در سال ۲۰۱۷، انتشار اطلاعات جدید در مورد این محصول، منعکس‌کننده افزایش موارد ابتلا به تومورهای پوستی (کراتوآکانتوما) بوده است. پس از آن، بروز بالای بازال سل کارسینوما، بیماری Bowen و اسکوآموس سل کارسینوما نیز گزارش شدند.

  کمیسیون اروپا به پزشکان توصیه می‌کند این ژل را «با احتیاط» در بیمارانی استفاده کنند که سابقه قبلی سرطان پوست دارند. علاوه براین، باید به بیماران هشدار داد که در صورت دیدن هر گونه ضایعه پوستی، بلافاصله پزشک خود را در جریان بگذارند.

  منبع:Medscape

  آغاز مرور ایمنی ژل Picatoآغاز مرور ایمنی ژل Picato

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید