۸۰ درصد اختلالات نابینایی و کم بینایی قابل پیشگیری است

0
252
80 درصد اختلالات نابینایی و کم بینایی قابل پیشگیری است

رییس بیست و دومین کنگرہ سراسری اپتومتری ایران اعلام کرد : ۸۰ درصد اختلالات نابینایی و کم بینایی با وجود اپتومتریست ھای متخصص قابل پیشگیری است این در حالی است کہ ایران در این حوزہ طی سال ھای گذشتہ مقام اول تا سوم را کسب کردہ است.

بہ گزارش نشریہ پزشکان ایرانی عباس عظیمی در آیین افتتاحیہ بیست و دومین کنگرہ سراسری اپتومتری گفت : اپتومتری جزو دہ رشتہ برتر دنیا در حوزہ علمی و ابعاد مختلف پژوھشی، اختراعات و اکتشافات است. بہ طوری کہ در ایران ھزار ان نفر مشغول خدمات رسانی ھستند.

وی افزود : در طرح ھای بزرگ غربالگری قبل از دبستان و بعد از سہ سالگی در سطح منطقہ ای و استانی خدمات شایانی بہ افراد مبتلا بہ اختلالات افراد نابینا و کم بینا شدہ است.
عظیمی ادامہ داد : میلیون ھا نفر نابینا و کم بینا از این اختلالات رنج می برند کہ ۸۰ درصد این افراد قابل پیشگیری است.

وی ھدف از برگزاری بیست و دومین کنگرہ سراسری اپتومتری ایران را تشخیص، درمان و پیشگیری از مشکلات بینایی و ارایہ خدماتی در زمینه عیوب انکساری، طرح غربالگری بینایی برای کودکان و سالمندان ، روش ھای نوین درمان تنبلی چشم، ضرورت معاینات چشم قبل از مدرسہ و ھمچنین تجویز ساخت و ارایہ عینک ھای طبی، آفتابی و کانتک لنز دانست.

۸۰ درصد اختلالات نابینایی و کم بینایی قابل پیشگیری است80 درصد اختلالات نابینایی و کم بینایی قابل پیشگیری است

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

نشریه سبک سلامتی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید