تایید میدازولام برای تشنج کلاستر

0
142
تایید میدازولام برای تشنج کلاستر

تایید میدازولام برای تشنج کلاسترسازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد اسپری بینی میدازولام را با نام تجاری Nayzilam برای مدیریت بالینی حاد اپیزودهای متناوب و استرئوتایپ فعالیت مکرر تشنج (تشنج کلاستر، تشنج‌های حاد تکرار شونده) که از الگوی معمول تشنج بیمار سرچشمه می‌گیرند، در بیماران مبتلا به اپی‌لپسی ۱۲ سال و بالاتر تائید کرده است.

اسپری بینی میدازولام نخستین و تنها گزینه بینی مورد تائید FDA است که برای درمان تشنج کلاستر در دسترس قرار دارد. این دارو به صورت یک بار استفاده بسته‌بندی شده و به راحتی توسط والدین قابل استفاده است.

دسترسی به یک گزینه درمانی جدید، مانند Nayzilam، می‌تواند به بهبود زندگی بیماران و خانواده‌های آن‌ها با ارائه گزینه دیگری برای درمان کمک کند. تاثیر اسپری بینی میدازولام برای درمان حاد تشنج کلاستر در یک آزمایش دو فازی، تصادفی‌سازی شده، دو سو کور و کنترل‌شده تائید شد.

یک فاز تست دوز و برچسب باز به دنبال مرحله مقایسه‌ای انجام شد. این مطالعه همچنین وقوع و زمان حمله بعدی را بعد از دریافت دوز اولیه کورشده از دارو مورد ارزیابی قرار داد. نسبت کمی از بیمارانی که با اسپری بینی میدازولام درمان شدند، ظرف ۲۴ ساعت پس از دوز اولیه کور شده، دچار حمله بعدی شدند.

شایع‌ترین عوارض جانبی (بیش از ۵ درصد در هر گروه درمان شده با اسپری بینی میدازولام)، خواب‌آلودگی، سر درد، ناراحتی بینی، سوزش گلو و رینوره هستند.

اسپری بینی میدازولام در بیماران مبتلا به گلوکوم حاد زاویه باریک کنترااندیکه است. استفاده همزمان از بنزودیازپین‌ها از جمله اسپری بینی میدازولام و اوپیوئیدها ممکن است منجر به سداتاسیون عمیق، دپرسیون تنفسی، کما و مرگ شود.

منبع:FDA News Room

تایید میدازولام برای تشنج کلاسترتایید میدازولام برای تشنج کلاستر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید