تائید نخستین تست کمک تشخیصی برای سیتومگالوویروس مادرزادی

  0
  482
  تائید نخستین تست کمک تشخیصی برای سیتومگالوویروس مادرزادی

  تائید نخستین تست کمک تشخیصی برای سیتومگالوویروس مادرزادی،سازمان غذا و داروی آمریکا یک تست تشخیصی جدید را برای کمک به شناسایی سیتومگالوویروس در نوزادان کمتر از ۲۱ روز تائید کرد.

  این تست با نام Alethia CMV Assay Test System و محصول Meridian Bioscience، می‌تواند CMV DNA را در سواب بزاق نوزاد شناسایی کند. این تست باید همراه با نتایج دیگر تست‌های تشخیصی و اطلاعات بالینی تفسیر شود. تست مذکور به تشخیص زودتر ویروس در نوزادان و تعیین بهترین رویکرد برای کودک مبتلا کمک می‌کند.

  این تست توانسته در یک مطالعه ۱۴۷۲ نمونه بزاق را از ۱۴۷۵ نمونه در مجموع به درستی تشخیص دهد، در حالی که برای CMV DNA منفی بودند. سه تست به اشتباه مثبت تعیین شدند، در حالی که منفی بودند. از سوی دیگر، تست توانست به درستی وجود CMV DNA را در ۳۴ نمونه بزاق آرشیو شده از بیمارانی که مشخص شده بود مبتلا به CMV هستند، تشخیص دهد.

  سیتومگالوویروس مادرزادی یک بیماری عفونی اندمیک مادرزادی است که سالانه بیش از ۳۰ هزار نوزاد را در آمریکا درگیر می‌کند.

  هرچند بسیاری از نوزادانی که به طور مادرزادی به این بیماری دچار می‌شوند، علایم یا سکلی ندارند، سالانه تا ۸ هزار مورد از آنها با محدودیت‌های رشد داخل رحمی، پتشی، بیماری کبدی و طحال، ترومبوسیتوپنی، از دست دادن پیشرونده و مادرزادی شنوایی، از دست دادن بینایی، سندرم‌های رشد نامناسب مغزی، میکروسفالی، و مواردی مانند فلج مغزی مواجه هستند.

  علاوه براین، مرگ‌های جنینی و نوزادای در اثر CMV داخل رحمی باعث حدود ۴۰۰ مورد مرگ در هر سال می‌شود.

  منبع:FDA Website

  تائید نخستین تست کمک تشخیصی برای سیتومگالوویروس مادرزادیتائید نخستین تست کمک تشخیصی برای سیتومگالوویروس مادرزادی

  نشریه پزشکان ایرانی نشریه پزشکی،نشریه دارویی،تداخلات دارویی-گایدلاین قلب-گایدلاین پوست-گایدلاین پوست-گایدلاین پزشکی-گایدلاین داروسازی-گایدلاین زنان-گایدلاین فشار خون-گایدلاین دیابت-گایدلاین روماتولوژی-تازه های پزشکی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-گزارش بالینی-کنگره های و همایش های داخلی-کنگره های و همایش های خارجی-بررسی های کنگره های خارج از کشور-پر تیراژترین نشریه کشور-پرتیراژترین نشریه پزشکی و داروسازی کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید