تایید Dalteparin در VTE کودکان

0
332
تایید Dalteparin در VTE کودکان

تایید Dalteparin در VTE کودکان،سازمان غذا و داروی آمریکا داروی تزریقی dalteparin sodium را با نام تجاری Fragmin و محصول Pfizer، برای کاهش عود ترومبوامبولی وریدی در کودکان یک ماه و بالاتر تائید کرد.

این نخستین درمان مورد تائید FDA برای بیماران کودک مبتلا به VTE است.

اغلب بیماران کودکی که مبتلا به VTE هستند، با یک بیماری اولیه زمینه‌ای جدی در حال جدال هستند، مانند سرطان یا بیماری قلبی مادرزادی. هم این عوامل زمینه‌ای و هم خود VTE منجر به عوارض قابل توجه و گاهی مرگ می‌شوند.

Dalteparin sodium یک هپارین با وزن مولکولی پائین است که نخستین بار در سال ۱۹۹۴ توسط FDA برای استفاده در بزرگسالان تائید شد.

شایع‌ترین عوارض جانبی مشاهده شده با این دارو عبارتند از خونریزی، هموراژی، ترومبوسیتوپنی، هماتوما، درد در محل تزریق، و افزایش گذرای آنزیم‌های کبدی. احتمال بروز هماتومای اپیدورال یا نخاعی در بیماران تحت درمان با هپارین‌های با وزن مولکولی کم یا هپارینوئیدها و کسانی که تحت آناستزی neuraxial یا پونکسیون نخاعی قرار می‌گیرند، وجود دارد.

منبع:FDA News Room

تایید Dalteparin در VTE کودکان

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمتان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

شماره های تماس:۶۶۷۱۰۷۳۱-۰۲۱

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید