استانداردهای مراقبت از دیابت

0
824
استانداردهای مراقبت از دیابت

استانداردهای مراقبت از دیابت،هر ساله، انجمن دیابت آمریکا (ADA) استانداردهای مراقبت پزشکی را برای افراد مبتلا به دیابت به‌روز می‌کند. آنچه در زیر می‌آید، نگاهی است به مواردی که در گایدلاین ۲۰۱۹ جدید و قابل‌تامل هستند.
بهبود مراقبت با تله‌مدیسین (پزشکی از راه دور)
بخش اول بر بهبود مراقبت‌های سلامت در جمعیت تمرکز دارد. یکی از توصیه‌هایی مورد توجه قرار دارد، بحث در مورد تله‌مدیسین است. در بسیاری از نقاط، پزشکی راه دور به خوبی تامین نشده است. اما به نظر می‌رسد این یک ایده عالی برای بیماران مبتلا به دیابت است؛ زیرا به پزشکان اجازه می‌دهد تا در فواصل مراجعه برای ویزیت، به آنها دسترسی داشته باشند. بسیاری از مراقبت‌های دیابت شامل تعاملات چهره به چهره با بیمار از لحاظ انجام یک معاینه فیزیکی نیست، بلکه شامل بحث در مورد مقادیر به دست آمده از سنسورهای آنها است. پزشکی راه دور یک راه عالی برای مدیریت بیماران مبتلا به دیابت است، و امید می‌رود که تبدیل به چیزی شود که به طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تشخیص یک مرحله‌ای

بخش ۲ این گایدلاین در مورد طبقه‌بندی و تشخیص دیابت است. توصیه‌های قبلی پیشنهاد کرده‌اند که ما بر اساس نمونه‌های خون که با فاصله یک تا دو هفته‌ای گرفته شده‌اند، دیابت را تشخیص دهیم. شما سطح قند خون را بررسی می‌کنید، و اگر آن بالا بود، شما آن را یک بار دیگر برای اعتبار اولین یافته غیرطبیعی بررسی خواهید کرد. در حال حاضر، ما می‌توانیم تشخیص دیابت را بر اساس دو نتیجه غیرطبیعی از همان نمونه خون بگذاریم. ما می‌توانیم یک سطح قند خون ناشتا و یک سطح A1c را در یک ویزیت اندازه‌گیری کنیم، و اگر هر دو بالا باشند، تشخیص دیابت را مسجل می‌کنیم.

معاینه فیزیکی و ارزیابی

این بخش «ارزیابی جامع پزشکی و ارزیابی بیماری‌های همراه» نامیده می‌شود و این چیزی است که همه باید در مورد آنها بدانند. آنچه در این بخش اهمیت زیادی دارد، جداول است که نشان می‌دهد چه چیزی در یک معاینه و ارزیابی اولیه فیزیکی انتظار می‌رود، تست‌های آزمایشگاهی که ما باید انجام دهیم، فرکانس آزمایش و ارزیابی و برنامه‌ریزی با بیمار است. هر یک از این واحدها در مورد تعامل بیمار با استانداردهای مراقبت بحث می‌کند، به طوری که بیمار و پزشک می‌توانند در همان صفحه قرار گیرند. جدول جدید، خطرات مربوط به هیپوگلیسمی مرتبط با درمان را فهرست می‌کند که برای مرور مفید است زیرا همه ما از داروهای مختلف در بیماران مبتلا به دیابت استفاده می‌کنیم. در نهایت، استانداردها توصیه می‌کنند که ما از ابزار خطر قلبی عروقی آترواسکلروتیک ۱۰ ساله به عنوان بخشی از ارزیابی بیمار برای محاسبه خطر ۱۰ ساله بیمار برای یک بیماری قلبی عروقی استفاده کنیم.

تکنولوژی دیابت و آموزش بیمار

بخش ۷ درباره تکنولوژی دیابت است. این یک بخش کاملا جدید است که تلاش می‌کند همه چیز را مربوط به فن‌آوری، از سرنگ‌ها و قلم‌های انسولین، خود نظارتی بر قند خون، پمپ‌ها و سنسورها پوشش دهد.
چند نکته مهم در این بخش وجود دارد. در این بخش تاکید می‌شود که آموزش کلیدی است، شما نمی‌توانید فقط به بیمار یک دستگاه بدهید و از آنها انتظار داشته باشید که موفق شود. در عوض، دستگاه‌ها باید با یک برنامه آموزشی یکپارچه و مراقبت های بالینی یکپارچه مورد استفاده قرار گیرند. خود نظارتی بر سطح قند خون برای بیماران مبتلا به دیابت که انسولین مصرف می‌کنند، اهمیت زیادی دارد، اما این استانداردها می‌گویند که بیمارانی که با داروهای خوراکی وضعیت مطلوبی دارند و به خصوص در مورد هیپوگلیسمی هیچ مشکلی ندارند و در مراقبت روزانه دنبال می‌شوند، ممکن است نیاز به خودنظارتی بر سطح قند خون نداشته باشند. هنگامی که افراد نظارت می‌کنند – و بیمارانی که دوست دارند در مورد سطوح قند خود بازخورد داشته باشند، این داده‌ها باید برای آموزش بیمار و ادغام برنامه‌مراقبت از آن استفاده شود. این بخش در مورد استفاده از پمپ‌ها و سنسورها در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ بسیار بحث می‌کند. افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ باید بسته به اولویت بیمار از یک پمپ یا رژیم‌های تزریق متعدد روزانه انسولین استفاده کنند و باید به تکنولوژی کنترل مداوم قند خون دسترسی داشته باشند. داده‌ها در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ کمتر است، اما افرادی که دیابت نوع ۲ دارند و انسولین مصرف می‌کنند، ممکن است از نظارت مستمر گلوکز بهره‌مند شوند.
بخش ۸ چاقی را مورد بحث قرار می‌دهد. در این قسمت تغییرات بزرگی وجود ندارد، اگر چه استانداردهای ADA با توصیه‌ها برای جراحی متابولیک با دستورالعمل‌های اخیر مطابقت دارد.
بخش ۹ به درمان فارماکولوژی افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می‌پردازد. در این بخش، همه دستورالعمل‌های جدید ADA / EASD (انجمن اروپایی مطالعه دیابت) منتشر شده را مرور می‌کند. قطعا توصیه می‌شود که با آنها آشنا شوید، زیرا بخش بسیار مهمی از نحوه برخورد با بیماران و درمان دیابت نوع ۲ است.

مدیریت اختصاصی شده شیوه زندگی

بخش ۵ در مورد مدیریت شیوه زندگی است. بسیاری از چیزها در این بخش مورد بحث قرار می‌گیرند، اما حرف آخر این است که هیچ رویکردی از بهترین روش‌های زندگی وجود ندارد که مناسب برای همه بیماران دیابتی باشد. کلید اصلی این است که ما این رویکرد را اختصاصی می‌کنیم. با بیمار صحبت کنید، بهترین چیز را برای فرد تعیین کنید، و سپس با بیمار کار کنید تا بتوانید با این رویکرد موفق شوید.
توصیه‌ای که می‌توان برای همه بیماران داشت، آن است که بیماران نه تنها نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر را کمتر مصرف کنند بلکه همچنین کمتر از نوشیدنی‌های شیرین شده با مواد غیرمغذی استفاده کنند. اساسا، استانداردهای ADA توصیه می‌کنند که بیماران مقدار زیادی آب بنوشند، که ایده بسیار خوبی است. به یاد داشته باشید که بیماران باید به جای کولا، آب آشامیدنی مصرف کنند.

بیماران سالمند

سرانجام بخش ۱۲ در افراد مسن‌تر است. بسیاری از چیزهایی که پیش از این به خوبی تعریف نشده بودند، در آن مشخص شده است. این بخش شامل جداول جامع و بحث در مورد چگونگی طبقه‌بندی خطر یک بیمار مسن‌تر و نحوه طبقه‌بندی سود از نظر کنترل بهتر قند خون است.
همه ما بیماران ۸۰ ساله را می‌بینیم. برای بعضی ممکن است ۱۰ یا ۱۵ سال دیگر از زندگی‌شان باقی مانده باشند و برای بعضی نیز ممکن است این چند سال باقی نمانده باشد. این بخش به چگونگی نگاه شما به انسانی که در مقابل شما نشسته، بازمی‌گردد – در بیماری‌های همراه، انتظارات آنها از زندگی و خطرات – و منافع سطوح مختلف قند خون و اهداف A1c و نحوه استفاده از آنها در عمل بالینی.
این بخش شامل یک جدول در مورد انعطاف‌پذیری انسولین درمانی است. این جدول در نسخه‌های پیشین نیامده بود و بسیار جذاب است. همه ما بیمارانی داریم که با رژیم های پیچیده انسولین مراجعه می‌کنند؛ این جدول نشان می‌دهد چگونه آن را آسان‌تر کنیم. این مسئله در هنگام درمان افراد مسن بسیار مهم است، به خصوص به این دلیل که آنها ممکن است دچار زوال عقل و مشکل در مدیریت دیابت خود باشند.
اینها تعدادی از تغییرات کلیدی در نسخه جدید استانداردهای مراقبت از دیابت است. توصیه می‌شود به اندازه‌ای که علاقه دارید، آن را بخوانید، اما به بخش ارزیابی و بررسی بیماران، همچنین دستورالعمل‌های درمانی برای بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نگاهی بیندازید. اگر با این موارد آشنا هستید و با همکاران خود به اشتراک می‌گذارید، به بهبود زندگی بیماران مبتلا به دیابت کمک می‌کنید.

بیماری قلبی عروقی و عوارض میکروواسکولار

بخش ۱۰ بیماری قلبی عروقی و مدیریت خطر را مورد بحث قرار می‌دهد. برای اولین بار، این بخش توسط کالج آمریکایی قلب و عروق تایید شده است. مهم است که همه سازمان های عمده مراقبت سلامت با این دستورالعمل‌ها موافقت کنند.
این موضوع کمک نمی‌کند تا یک گروه را یک چیز بگوید و یک گروه دیگر چیز دیگر را، بنابراین این خبر بسیار خوب است. این بخش بیشتر در مورد درمان و ارزیابی نارسایی احتقانی قلب بحث می‌کند و اطلاعات جدیدی را در مورد مصرف آسپیرین ارائه می‌دهد. بخش ۱۱، شامل عوارض جانبی میکروواسکولار و مراقبت از پا می‌شود. این استانداردها در مورد استفاده از تله‌مدیسین برای غربالگری شبکیه بحث کرده و پیشنهاد می‌کنند توصیه‌های پیشین که دیدن پای بیمار را در هر باز ویزیت الزامی می‌ساخت، فقط برای بیماران در معرض خطر بالا در نظر گرفته شوند.
بررسی سالانه پا برای همه ضروری است، اما درآوردن کفش‌ها و جوراب‌ها برای دیدن پا در هر ویزیت، فقط برای بیماران در معرض خطر بالای پا و کسانی که نگرانی‌هایی در مورد پای خود دارند، مورد نیاز است.

منبع:Medscape

استانداردهای مراقبت از دیابتاستانداردهای مراقبت از دیابت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید