تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

  0
  866
  تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک
  تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک،سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین بار قرص‌های ۱۰ میلی‌گرمی amifampridine (با نام تجاری Firdapse و محصول lyst Pharmaceuticals) را برای درمان سندرم میاستنیک Lambert-Eaton یا LEMS در بزرگسالان تایید کرد. Firdapse یک مسدودکننده کانال پتاسیم است. بیماران مبتلا به LEMS دارای ضعف و خستگی چشمگیری هستند که اغلب می‌توانند با فعالیت‌های روزانه خود دشواری زیادی داشته باشند. LEMS یک اختلال اتوایمیون نادر است که ارتباط بین اعصاب و عضلات را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب ضعف و علائم دیگر در بیماران مبتلا می‌شود.

  تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

  LEMS ممکن است با سایر بیماری‌های خودایمنی همراه باشد، اما بیشتر در بیماران مبتلا به سرطان ریه سلول‌های کوچک دیده می‌شود. در این بیماران، شروع آن پیشتر یا با تشخیص سرطان مطابقت دارد. این بیماری تقریبا ۱ در صد هزار نفر را در ایالات متحده متاثر می‌کند. در کارآزمایی‌های بالینی، بیمارانی که تحت درمان با آمیفامپدرین قرار گرفتند، «پیشرفت سریع، قابل توجه و پایدار در عملکرد عضلانی، و کاهش ضعف و خستگی نسبت به بیماران دریافت کننده دارونما» داشتند. این مزایا توسط بیمار و پزشک دیده شده است.
  شایع‌ترین عوارض جانبی عبارتند از پارستزی، عفونت دستگاه تنفسی فوقانی، درد شکمی، تهوع، اسهال، سردرد، افزایش سطح آنزیم‌های کبد،درد پشت، فشار خون بالا و اسپاسم‌های عضلانی.
  تشنج در بیماران بدون سابقه تشنج دیده شده است. Firdapse در بیمارانی که سابقه تشنج دارند، منع مصرف دارد
  منبع: FDA News Room

  تایید نخستین درمان برای سندرم میاستنیک Lambert-Eaton

  تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

  نشریه پزشکان ایرانی،نشریه پزشکی-نشریه دارویی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-بررسی جامع اثرات داروها-شامل کنگره ها و همایش های پزشکی-گایدلاین ها و دستورالعمل های پزشکی و دارویی-گزارش بالینی-و تازه های پزشکی جهان-مقالات و دستاوردهای کنگره ها و همایش پزشکی از همکاران و فرهیخته گران جامعه پزشکی برای همکاری علمی و پزوهشی دعوت به همکاری می نمایید لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن۶۶۷۱۰۷۳۱ تماس حاصل فرمایید

  تایید دارو/درمان سندرم میاستنیک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید