تایید Dupilumab برای آسم شدید

1
611
تایید Dupilumab برای آسم شدید

تایید Dupilumab برای آسم شدید، کمیسیون اروپا داروی Dupilumab را با نام تجاری Dupixent و محصول Sanofi/Regeneron به عنوان درمان نگهدارنده اضافی برای بیماران ۱۲ سال و بالاتر مبتلا به آسم شدید با التهاب نوع ۲ که به صورت افزایش سطح ائوزینوفیل خونی و/یا افزایش جزء اکسید نیتریک هوای بازدمی تعریف می‌شود و نشانه‌ای است از کنترل ضعیف بیمار با دوزهای بالای کورتیکواستروئید تنفسی همراه با دیگر داروها، تائید کرد.

این دارو برای درمان بزرگسالان مبتلا به درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید که کاندید درمان سیستمیک هستند، اخیرا در اروپا تائید شده است.

Dupilumab یک مهارکننده اینترلوکین ۴ و ۱۳ است. هر دوی این اینترلوکین‌ها پروتئین‌هایی هستند که التهاب نوع ۲ را تحریک کرده تا پایه آسم متوسط تا شدید شکل گیرد. Dupilumab بیومارکرهای التهابی را از جمله جزء اکسید نیتریک هوای بازدمی، ایمونوگلوبولین E و eotaxin-3 کاهش می‌دهد.

التهاب نوع ۲ مسوول بسیاری از علایم مشخصه آسم است و Dupilumab نخستین و تنها درمانی است که در اتحادیه اروپا برای بیماران مبتلا به آسم شدید تائید شده که مشخصه آنها وجود چندین بیومارکر التهابی نوع ۲ است.

در کارآزمایی‌های بالینی، Dupilumab توانست حملات شدید را کم کرده، عملکرد ریه را بهبد بخشیده و استفاده از کورتیکواستروئید خوراکی را کم کند. شایع‌ترین عوارض جانبی نیز اریتم در محل تزریق بوده است.

Dupilumab به صورت سرنگ‌های از پیش پرشده ۲۰۰ میلی‌گرمی برای بیماران مبتلا به آسم شدید یا سرنگ‌های از پیش پرشده ۳۰۰ میلی‌گرمی برای بیماران مبتلا به آسم شدید که روی درمان با کورتیکواستروئیدهای خوراکی هستند یا همزمان درماتیت آتوپیک متوسط تا شدید هم دارند، در دسترس قرار می‌گیرد.

Dupilumab به صورت زیرپوستی یک هفته در میان در محل‌های مختلف پس از دوز بارگیری اولیه تزریق می‌شود.

منبع:Medscape

تایید Dupilumab برای آسم شدیدتایید Dupilumab برای آسم شدید

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید