نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها

0
346
نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها

مسئول کمیته پیشگیری از نابینایی انجمن اپتومتری تاکید کرد؛

نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها

مسئول کمیته پیشگیری از نابینایی انجمن علمی اپتومتری ایران، بر نقش موثر اپتومتریست ها در سه سطح پیشگیری از نابینایی، اصلاح عیوب انکساری در آحاد مردم و توانبخشی افراد کم بینا تاکید کرد.

به گزارش…، ناصر صادقپور، در آستانه بیست و دومین کنگره سراسری اپتومتری ایران که از ۲۳ مرداد ۹۸ در مرکز همایش های رازی برگزاری می شود، گفت: علیرغم محدودیت ها و مشکلات ارزی در کشور، ۶۲ شرکت به عنوان حامی کنگره در نمایشگاه جانبی در ۵ قسمت لنزهای تماسی، عدسی هایی که در ساخت عینک استفاده می شود، تجهیزات و ملزومات معاینات اپتومتری و ساخت عینک و همچنین فریم های عینک حضور دارند.

مسئول شرکت های حامی کنگره انجمن علمی اپتومتری ایران، ادامه داد: یکی از قسمت های نمایشگاه جانبی غرفه های پژوهشی و نشریات و کتب تخصصی است. علاوه بر آن از پژوهشگرانی که در ساخت تجهیزات اپتومتری و نوشتن نرم افزارهای مربوطه نقش داشته اند ، دعوت شده تا در نمایشگاه جنبی حضور داشته باشند.

صادقپور، در ادامه با عنوان این مطلب که برای درمان تنبلی چشم فقط بستن چشم ها کافی نیست ، اضافه کرد: در نمایشگاه امسال، وسیله ای ثبت و اختراع شده که برای تمرین و درمان تنبلی چشم کاربرد دارد. همچنین یونیت های معاینه چشم که توسط همکاران ما در داخل کشور ساخته شده است، در نمایشگاه در معرض دید همکاران قرار خواهد داشت.

مسئول کمیته پیشگیری از نابینایی انجمن علمی اپتومتری ایران، با عنوان این مطلب که اپتومتریست ها در سه سطح پیشگیری از نابینایی، اصلاح عیوب انکساری و توانبخشی افراد کم بینا، نقش موثری در سلامت چشم دارند، افزود: در زمینه پیشگیری، ما اقدام به برنامه ریزی برای غربالگری های بینایی در کل کشور کرده ایم که به عنوان اولین اقدام در هفته اول شهریور در منطقه سیل زده آق قلا حضور خواهیم داشت و به ارائه خدمات اپتومتری به هموطنان در این منطقه خواهیم کرد.

نقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم هانقش موثر اپتومتریست ها در محافظت از سلامت چشم ها

نشریه سبک سلامتی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید