بهره برداری از فناوری نوین رادیوانکولوژی فوق پیشرفته در کشور

  0
  699
  بهره برداری از فناوری نوین رادیوانکولوژی فوق پیشرفته در کشور

  بهره برداری از فناوری نوین رادیوانکولوژی، همگام با کشورهای پیشرفته جهان، دقیق ترین فناوری رادیوتراپی روز دنیا، موسوم به (وی مت/ VMAT) جهت درمان موفق تومورهای مختلف سرطانی در بیمارستان عرفان نیایش، مورد بهره برداری قرار گرفت.

  دکتر میر احمد موسوی زاده با اعلام این خبر گفت: اکنون آخرین و جدیدترین نسل فناوری کنترل دیجیتال در دستگاههای شتابدهنده پزشکی با تاکید مضاعف بر ایمنی بیمار و با قابلیت تصویر برداری از توده سرطانی و بافت های پیرامون آن همزمان با پرتو درمانی هدفمند و تعدیل شده در کشور فراهم شده است. بهره گیری از این فناوری نوین، امکان درمان با دز های بسیار مطلوب را در زمان کوتاه ایجادکرده است.

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی افزود: پیشرفت های علمی و فناوری های نوین، روش درمانی “آرک تراپی با حجم تعدیل شده” یا در اصطلاح”VMAT” را ابداع و معرفی کرده است که باعث افزایش انعطاف پذیری توزیع دز درمانی بیماران، کاهش اثرات جانبی بر روی بافت های سالم به همراه کنترل بالای تومور بدخیم شده و فرصت های درمانی جدیدی را برای بیماران می گشاید.

  رییس بخش رادیو انکولوژی بیمارستان عرفان نیایش گفت: بهره گیری از یک یا چند کمان پرتوی درمانی با هدایت تصاویر سی تی اسکن (که به منظور افزایش دقت و صحت درمان مورد استفاده قرار می گیرد)، به تیم درمانی این امکان را می دهد تا وسیعترین طیف از پرتوی درمانی طی کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین آسیب به بافت های سالم اطراف، حول محور ۳۶۰ درجه به ناحیه سرطانی تابانده شده و موفقیت روش درمانی را به بیشترین میزان ممکن برساند.

  دکتر موسوی زاده با اعلام این دستاورد، افزود: با بهره گیری از جدیدترین دستگاه های شتابدهنده پزشکی روز دنیا با عملکرد بسیار دقیق و تضمین صحت درمان، علاوه بر تکنیک های درمانی پیشرفته ۳DCRT، IMRT و IGRT، اکنون همگام با پیشرفته ترین کشورهای جهان، از روش آرک تراپی با حجم تعدیل شده به عنوان جدیدترین روش بهینه درمان برای بیماران مختلف، به ویژه بیماران با تومورهای سر و گردن ‌و پروستات با موفقیت بسیار بالا در بخش رادیوانکولوژی عرفان نیایش استفاده می شود.

  این روش فوق پیشرفته درمانی امکان کنترل آنلاین نواحی تومورال و بافت های سالم و حیاتی مجاور آن را در هر لحظه از درمان به وجود آورده و دقت و موفقیت درمان را هنگام تابش متمرکز پرتو، به طرز چشمگیری افزایش داده است.

  دکتر موسوی زاده با ابراز خرسندی از اینکه راه اندازی و تجهیز این بخش درمانی برای درمان هموطنان با موفقیت انجام شده و در حال پذیرش بیمار است گفت: اوج موفقیت درمان سرطان با تکنیک نوین رادیوتراپی پیشرفته، محقق شده و امید به نجات بیماران در کشور به حداکثر خود رسیده است.

  شایان ذکر است، پرتودرمانی یا در اصطلاح رادیوتراپی، نوعی درمان اختصاصی و متداول سرطان است که طی آن از نوعی پرتو پرانرژی با دوز بالا جهت از بین بردن سلول های سرطانی و جلوگیری از گسترش آن استفاده می شود.

  بهره برداری از فناوری نوین رادیوانکولوژی فوق پیشرفته در کشوربهره برداری از فناوری نوین رادیوانکولوژی فوق پیشرفته در کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید