تایید Gadavist- در تصویربرداری قلبی

0
177
تایید Gadavist- در تصویربرداری قلبی

 سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد عامل کنتراست تصویربرداری رزونانس مغناطیسی با پایه gadolinium را با نام (gadobutrol (Gadavist/Gadovist, Bayer برای مطالعات پرفیوژن قلبی در بزرگسالان مشکوک به بیماری شریان کرونری تائید کرده است.

Gadobutrol نخستین و تنها عامل کنتراست مورد تائید FDA برای استفاده در MR قلبی است که از سال ۲۰۱۱ برای اندیکاسیون‌های دیگری در دسترس بوده است، از جمله بیماری شناخته شده یا مشکوک شریان سوپرا-آئورتیک یا شریان کلیوی در بزرگسالان و کودکان، برخی کاربردهای نوروواسکولار و بزرگسالان مبتلا به سرطان پستان.

ما در حال حاضر یک عامل کنتراست تایید شده برای استفاده در MR قلبی برای ارزیابی پرفیوژن و تقویت تاخیری gadolinium در کم‌تر از یک ساعت داریم.

سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق (Gadavist (gadobutrol متعلق به شرکت بایر را به عنوان اولین و تنها عامل کنتراست برای استفاده در MR قلبی در بیماران بزرگسال با بیماری شناخته شده یا مشکوک شریان کرونری، تائید کرده است.

منبع:FDA News

تایید Gadavist- در تصویربرداری قلبیتایید Gadavist- در تصویربرداری قلبی

نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید