درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است

  0
  1095
  درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است

  درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است،نتایج یک کارآزمایی تصادفی‌سازی شده نشان داد تزریق داخل عضلانی جنتامایسین در درمان عفونت‌های گونوره رکتال و فارنژیال اثربخشی بسیار ضعیفی دارد.

  درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است

  توسعه سریع نیسریا گونوره مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک روش کنترل موثر را مختل می‌کند (روش درمان توصیه‌شده کنونی یک دوز ۵۰۰ میلی‌گرم از سفتریاکسون داخل عضلانی است).

  برای بررسی جنتامایسین به عنوان یک جایگزین درمانی، محققان یک آزمایش تصادفی‌سازی را از سفتریاکسون در مقابل یک دوز ۲۴۰ میلی‌گرم از جنتامایسین داخل عضلانی در ۷۲۰ شرکت‌کننده (میانگین سنی، ۳۰؛ ۸۱ درصد مردان) با تست‌های مثبت برای سوزاک تناسلی، فارنژیال، یا رکتال که در ۱۴ مرکز سلامت جنسی در انگلستان به کار گرفته شدند، انجام دادند. به طور کلی، عفونت در ۲ هفته در ۹۸ درصد گروه سفتریاکسون در مقایسه با ۹۱ درصد از گروه جنتامایسین پاک‌سازی شده بود.

  در مقابل، جنتامایسین در درمان گونوره ژنیتال نسبتا خوب عمل کرد، اما برای درمان گونوره رکتال و فارنژیال عملکرد و اثربخشی خوبی نشان نداد. هر دو دارو به خوبی تحمل شدند، گرچه درد در محل تزریق توسط گیرنده جنتامایسین بیشتر گزارش شد (احتمالا منعکس‌کننده حجم تزریق بیشتر است).

  این مطالعه وسیع و جدی، جنتامایسین را از جدول گزینه‌های درمانی گونوره حذف می‌کند. نیاز به داروهای جدید خوراکی، مانند zoliflodacin به شدت احساس می‌شود.

  Journal Watch

  درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است

  درمان گونوره با سفتریاکسون بهتر است

  نشریه پزشکان ایرانی-دو هفته نامه پزشکی و پیراپزشکی  با هدف کمک به ازتقا دانش پزشکی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.این نشریه بر خود فرض می داند با جمع آوری مطالب از داخل و خارج از کشور ،این رسالت خود را انجام بدهد.

  نشریه پزشکان ایرانی با انتشار زمان بندی دقیق کنگره های پزشکی در داخل ایران و انتشار جدید ترین گایدلاین های روز دنیا و همچنین مطالعات انجام شده در سراسر جهان ،چکیده مقالات ارائه شده در کنگره های برگزار ده در جهان گامی کوچک در جهت ارتقا دانش پزشکی در کشور عزیزمان ایران بردارد.

  دو هفته نامه پزشکان ایرانی با گستره توزیع سراسری در کلیه کنگره های پزشکی ،داروئی ….توزیع می گردد و همچنین برای علاقمندان با سیستم پستی ارسال می گردد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید