گایدلاین قلب/فشار خون بالا

0
44
گایدلاین قلب/فشار خون بالا
گایدلاین قلب/فشار خون بالا، انجمن قلب آمریکا گایدلاین‌های سال ۲۰۰۸ خود را در زمینه تشخیص و مدیریت درمانی هیپرتانسیون مقاوم به‌روزرسانی کرد. در گایدلاین جدید، فشار خون بالا یا مساوی ۱۳۰/۸۰ mm Hg، علیرغم استفاده از ۳ داروی ضدفشار خون یا فشار خون کنترل شده با رژیم ۴ دارویی، به عنوان فشار خون مقاوم شناخته شده است.

گایدلاین قلب/فشار خون بالا

این گایدلاین که در نشریه Hypertension منشتر شده، شامل نکات عملی تشخیصی و بالینی متعددی است که مهم‌ترین آنها به شرح زیر است:
– پزشکان باید مرتبا از بیماران مبتلا به هیپرتانسیون مقاوم در مورد الگوهای خوابشان سوال کنند. طول دوره و کیفیت ضعیف خواب سیستم سمپاتیک و رنین – آنژیوتانسین را تحریک کرده و با کنترل فشار خون تداخل ایجاد می‌کند.
– بر نقش سبک زندگی به عنوان خط اول مدیریت هیپرتانسیون تاکید می‌شود. پزشکان باید به بیماران توصیه کنند رژیم کم‌نمک (کمتر از ۲۴۰۰ میلی‌گرم در روز)، کاهش وزن اضافی، ورزش، و حداقل ۶ ساعت خواب بدون انقطاع را در هر شب داشته باشند.
– اگر فشار خون، علیرغم سبک زندگی مطلوب و درست و پایبندی به رژیم سه دارویی، بالاتر از هدف باشد، پزشکان باید تغییر دارو را از هیدروکلروتیازید به کلرتالیدون یا اینداپامید در نظر داشته باشند. اگر فشار خون همچنان بالا است، اسپیرونولاکتون به عنوان داروی چهارم در نظر گرفته می‌شود.

دعوت به همکاری

نشریه پزشکان ایرانی،نشریه پزشکی-نشریه دارویی-تازه های دارویی-تداخلات دارویی-بررسی جامع اثرات داروها-شامل کنگره ها و همایش های پزشکی-گایدلاین ها و دستورالعمل های پزشکی و دارویی-گزارش بالینی-و تازه های پزشکی جهان-مقالات و دستاوردهای کنگره ها و همایش پزشکی از همکاران و فرهیخته گران جامعه پزشکی برای همکاری علمی و پزوهشی دعوت به همکاری می نمایید لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن۶۶۷۱۰۷۳۱ تماس حاصل فرمایید

 به‌روزرسانی گایدلاین‌های هیپرتانسیون مقاوم

گایدلاین قلب/فشار خون بالا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید