سرخط خبرها
خانه / تازه های دارویی / تایید Ibrance برای سرطان پستان در مردان

تایید Ibrance برای سرطان پستان در مردان

تایید Ibrance برای سرطان پستان در مردان،سازمان غذا و داروی آمریکا اندیکاسیون استفاده از داروی سرطان پستان را با نام (Pfizer palbociclib (Ibrance, گسترده‌تر کرده و تجویز آن را در مردان مبتلا به سرطان پستان نیز مجاز شمرده است.

کپسول‌های Palbociclib در ترکیب با درمان‌های اختصاصی اندوکرین برای سرطان پستان پیشرفته یا متاستاتیک با گیرنده هورمون – مثبت و human epidermal growth factor receptor 2–negative تائید شده است.

این دارو برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ تائید شده بود. شایع‌ترین عوارض جانبی در درمان با این دارو عبارت است از عفونت‌ها، لوکوپنی، خستگی، تهوع، استوماتیت، آنمی، از دست دادن مو، اسهال و ترومبوسیتوپنی. دیگر عوارض عبارت بودند از راش، استفراغ، کاهش اشتها، آستنی و تب.

پزشکان باید بیماران را از نظر نوتروپنی تحت نظر داشته باشند. این نظارت باید پیش از آغاز درمان، در ابتدای هر دوره و در روز ۱۵ از دو دوره نخست باشد.

اگر چه برخی از درمان‌های سرطان پستان فقط برای زنان مورد تایید قرار گرفته‌اند، اما داروها اغلب برای بیماران مرد مبتلا به سرطان پستان نیز تجویز می‌شوند و به طور کلی، مردان به طور مشابه با زنان، بر طبق استانداردهای عملکرد بالینی، رفتار می‌کنند.

اکثر تومورهای پستان در بیماران مرد، گیرنده‌های هورمون را نشان می‌دهند؛ این تومورها معمولا با درمان‌های مبتنی بر اندوکرین درمان می‌شوند که در سرطان‌های پیشرفته ممکن است شامل palbociclib باشند.

منبع:Medscape

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی

آسپیرین و بیماری کبد چرب غیرالکلی،استفاده روزانه از آسپیرین خطر پیشرفت فیبروز را کاهش می‌دهد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *