آنتی بیوتیک های عفونت زا

  0
  830
  آنتی بیوتیک های عفونت زا

  آنتی بیوتیک های عفونت زا، با توجه به تجزیه‌و‌تحلیل اطلاعات بیش از ۶۵۰۰ زایمان سزارین، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های پیشگیرانه در زایمان سزارین به غیر از توصیه‌های استاندارد به تجویز سفالوسپورین‌های نسل اول مانند سفازولین، با افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی مرتبط است. به گفته محققان، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین استاندارد و آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین نامناسب در مقایسه با استفاده از سفازولین برای پیشگیری در زمان زایمان سزارین با احتمال بیشتری از عفونت‌های جراحی همراه است.

  آنتی بیوتیک های عفونت زا

  اگر چه سفالوسپورین‌ها برای پیشگیری از عفونت زخم در زایمان سزارین به عنوان خط اول درمانی توصیه می‌شوند، آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین برای زنان با آلرژی‌های قابل توجه به بتا – لاکتام‌ها لازم است. در چنین مواردی، کالج متخصصین زنان و زایمان آمریکا (ACOG) توصیه می‌کند که از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین، مانند کلیندامایسین همراه با یک آمینوگلیکوزید استفاده شود.
  برای مقایسه میان نتایج درمانی آنتی‌بیوتیک‌های مختلف – از جمله یک رده سوم از آنتی‌بیوتیک‌های نامناسب (زنان آنتی‌بیوتیک‌های استاندارد یا جایگزین دریافت نکردند)، مانند کلیندامایسین به تنهایی – محققان اطلاعات مربوط به ۶۵۸۴ زن را که در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ تحت سزارین قرار گرفتند، ارزیابی کردند. اکثریت قریب به اتفاق زنان (۶/۹۳ درصد)، سفازولین استاندارد دریافت کردند، در حالی که ۲/۴ درصد یک جایگزین استاندارد و ۲/۲ درصد آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین نامناسب دریافت کردند. اکثر کسانی که جایگزین نامناسب دریافت کردند، یک عامل واحد – کلیندامایسین یا جنتامایسین – دریافت کردند.
  در حالی که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین توصیه شده در مقایسه با سفازولین، با افزایش خطر پیامد اولیه – ترکیبی از سلولیت، آندومتریت، عفونت عمیق زخم، آبسه شکمی‌لگنی و سپسیس – همراه نبود، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین در یک تجزیه‌و‌تحلیل زیرگروهی همراه با شانس افزایش سلولیت بود (نسبت شانس: ۹۳/۱). استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین در مقایسه با سفازولین نیز با افزایش شانس ویزیت در بخش اورژانس به علت عوارض زخم همراه بود (نسبت شانس: ۳۴/۲).
  علاوه براین، استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های نامناسب با افزایش قابل‌توجه شانس پیامدهای اولیه در مقایسه با سفازولین (OR تعدیل‌شده: ۱۳/۴) و همچنین اجزای پیامد ترکیبی، از جمله آندومتریت قبل از تخلیه (OR تعدیل‌شده: ۶۸/۶) و سلولیت (OR تعدیل‌شده: ۲۳/۳) همراهی داشت.
  نویسندگان گمان می‌کنند که افزایش سلولیت دیده شده با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین توصیه شده ممکن است تفاوت‌های مهم بین داروها را در پاسخ به فلور پوست نشان دهد: «افزایش سلولیت ممکن است با اثربخشی سفازولین در کنترل فلور پوست مانند گونه‌های استرپتوکوک و گونه‌های استافیلوکوکوس نسبت به عوامل غیر بتا – لاکتام توضیح داده شود.»
  محققان اذعان دارند که: « پزشکان باید اعتبار سابقه آلرژی بیمار را به بتا – لاکتام ارزیابی کنند، زیرا فقط ۱۰ تا ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به آلرژی بتا – لاکتام حساسیت واقعی را هنگام آزمایش پوستی نشان می‌دهند.» علاوه براین، استفاده از سفازولین برای زنان مبتلا به سابقه آلرژی غیرقابل توجه به بتا – لاکتام ممکن است عوارض زخم پس از سزارین را کاهش دهد.»
  تست نقطه مراقبت برای آلرژی‌های بتا – لاکتام که ارزش پیش‌بینی منفی ۹۷ درصدی دارد، در کنار گذاشتن واکنش به آنتی‌بیوتیک‌های بتا – لاکتام، ممکن است برای شناسایی بهتر بهترین کاندیداها برای آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین مفید باشد.

  منبع:Obstetrics & Gynecology

  بررسی جایگاه آنتی‌بیوتیک‌های جایگزین پس از سزارین

  آنتی بیوتیک های عفونت زا

  آنتی بیوتیک های عفونت زا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید