سرخط خبرها
خانه / اخبار صنفی پزشکی / بیمه ها در ایران نقش واقعی خود را ایفا نمیکنند

بیمه ها در ایران نقش واقعی خود را ایفا نمیکنند

در تعیین تعرفه ها جراحان تافته جدا بافته تلقی میشوند
پزشکان و جراحان خدوم کشور همیشه و در مواقع خاص و خطیر ثابت کرده اند صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده اند .
دبیر اجرایی چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران با بیان این مطلب گفت: یکی از دغدغه های جامعه جراحان ایران تلاش برای بازیافتن جایگاه واقعی پزشکی است .
دکتر احمد میر، افزود: متأسفانه هجمه های ناجوانمردانه علیه جامعه خدوم پزشکی در سالهای اخیر وجود داشته که موجب تزلزل در اعتماد عمومی و دلسردی شده است و باید این دیدگاه با تلاش جامعه پزشکی و بخصوص رسانه ها ، رادیو و تلویزیون اصلاح شود .
عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه پزشکان و جراحان خدوم این کشورثابت کرده اند که همیشه  و در مواقع خاص و خطیر صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده اند و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده اند، تصریح کرد: متأسفانه در فضای مجازی و گاه در رادیو، تلویزیون و برخی رسانه ها مسائلی بی پایه و اساس مطرح می شود که باید توسط اصحاب رسانه و کوشش جامعه پزشکی اصلاح شود .
دبیر اجرایی چهل و سومین کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران، افزود: با لطمه زدن به جایگاه مقدس پزشکی چیزی درست نمیشود بلکه پیامدهای ناگوار فرهنگی و اجتماعی به بار می آید چون مخدوش کردن جایگاه این خدمتگزاران صدیق موجب تضعیف روحیه آرامش و امنیت در یک یک مردم میشود و جز نابسامانی در امر درمان ، ایجاد تنش و بالاخره مشکل در تربیت نیروهای متخصص در نسلهای آتی واختلال در خدمت رسانی به مردم شریف این مملکت ثمری نخواهد داشت .
دکتر میر گفت: در مورد تعرفه های جراحی باید یادآورشد که پزشکان و جراحان مانند همۀ مردم در این کشور زندگی میکنند و مخارج و هزینه هایی همانند سایرین دارند ولی در تعیین تعرفه ها یک باره جراحان تافته جدا بافته تلقی می شوند.
وی با تاکید بر اینکه با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی همراه با تورم و گرانی، سالهاست که تعرفه های جراحی منطبق با افزایش تورم محاسبه و اعمال نشده است و این خود موجب باز شدن راه های خلاف و خدای ناکرده غیر اخلاقی میشود افزود: این نکات باید مورد رسیدگی جدی قرار گیرد و جامعه جراحان در سالهای اخیر پیگیر و مطالبه گر این موضوع بوده است.
دکتر میر ضمن بیان اینکه بیمه ها در ایران نقش واقعی خود را ایفا نمیکنند و نیاز به بازنگری و تغییر ساختار اساسی دارند، گفت: جامعه پزشکی قطعاً باید در بهینه سازی و ارائه راهکارهای مناسب، یکی از بازوهای اصلی مشورتی در تصمیم گیری ها باشد.
دبیر اجرایی کنگره جامعه جراحان گفت: امسال چهل و سومین کنگره جامعه جراحان با توجه ویژه به موضوعات مهم علمی، پزشکی و صنفی در تاریخ ۱۸تا۲۲ خرداد ماه در مرکز همایشهای رازی برگزار میشود و کمیته اجرایی و علمی کنگره تلاش نموده از حضور و همکاری جراحان در شاخه های مختلف جامعه جراحان بهره گیرد همچنین از همکاران استانها در اداره میزگردها و شرکت فعال آنها استفاده کند.
وی در پایان گفت: امسال مانند هرسال از چندین شخصیت بزرگ و تأثیرگذار جراحی تجلیل خواهد شد .

روابط عمومی جامعه جراحان ایران

درباره ی خبرنگار

مطلب پیشنهادی

تنھایی می تواند با افزودن سطح ھورمون ھای مولد استرس، سلامتی را بہ مخاطرہ بیندازد

عضو ھیات علمی دانشگاہ علوم پزشکی تھران: تنھایی می تواند با افزودن سطح ھورمون ھای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *