بیمه ها در ایران نقش واقعی خود را ایفا نمیکنند

  0
  400

  در تعیین تعرفه ها جراحان تافته جدا بافته تلقی میشوند
  پزشکان و جراحان خدوم کشور همیشه و در مواقع خاص و خطیر ثابت کرده اند صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده اند .
  دبیر اجرایی چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران با بیان این مطلب گفت: یکی از دغدغه های جامعه جراحان ایران تلاش برای بازیافتن جایگاه واقعی پزشکی است .
  دکتر احمد میر، افزود: متأسفانه هجمه های ناجوانمردانه علیه جامعه خدوم پزشکی در سالهای اخیر وجود داشته که موجب تزلزل در اعتماد عمومی و دلسردی شده است و باید این دیدگاه با تلاش جامعه پزشکی و بخصوص رسانه ها ، رادیو و تلویزیون اصلاح شود .
  عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران با اشاره به اینکه پزشکان و جراحان خدوم این کشورثابت کرده اند که همیشه  و در مواقع خاص و خطیر صادقانه و عاشقانه برای خدمت در کنار مردم بوده اند و با جان و دل و تمام توان زحمت کشیده اند، تصریح کرد: متأسفانه در فضای مجازی و گاه در رادیو، تلویزیون و برخی رسانه ها مسائلی بی پایه و اساس مطرح می شود که باید توسط اصحاب رسانه و کوشش جامعه پزشکی اصلاح شود .
  دبیر اجرایی چهل و سومین کنگره سالیانه جامعه جراحان ایران، افزود: با لطمه زدن به جایگاه مقدس پزشکی چیزی درست نمیشود بلکه پیامدهای ناگوار فرهنگی و اجتماعی به بار می آید چون مخدوش کردن جایگاه این خدمتگزاران صدیق موجب تضعیف روحیه آرامش و امنیت در یک یک مردم میشود و جز نابسامانی در امر درمان ، ایجاد تنش و بالاخره مشکل در تربیت نیروهای متخصص در نسلهای آتی واختلال در خدمت رسانی به مردم شریف این مملکت ثمری نخواهد داشت .
  دکتر میر گفت: در مورد تعرفه های جراحی باید یادآورشد که پزشکان و جراحان مانند همۀ مردم در این کشور زندگی میکنند و مخارج و هزینه هایی همانند سایرین دارند ولی در تعیین تعرفه ها یک باره جراحان تافته جدا بافته تلقی می شوند.
  وی با تاکید بر اینکه با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی همراه با تورم و گرانی، سالهاست که تعرفه های جراحی منطبق با افزایش تورم محاسبه و اعمال نشده است و این خود موجب باز شدن راه های خلاف و خدای ناکرده غیر اخلاقی میشود افزود: این نکات باید مورد رسیدگی جدی قرار گیرد و جامعه جراحان در سالهای اخیر پیگیر و مطالبه گر این موضوع بوده است.
  دکتر میر ضمن بیان اینکه بیمه ها در ایران نقش واقعی خود را ایفا نمیکنند و نیاز به بازنگری و تغییر ساختار اساسی دارند، گفت: جامعه پزشکی قطعاً باید در بهینه سازی و ارائه راهکارهای مناسب، یکی از بازوهای اصلی مشورتی در تصمیم گیری ها باشد.
  دبیر اجرایی کنگره جامعه جراحان گفت: امسال چهل و سومین کنگره جامعه جراحان با توجه ویژه به موضوعات مهم علمی، پزشکی و صنفی در تاریخ ۱۸تا۲۲ خرداد ماه در مرکز همایشهای رازی برگزار میشود و کمیته اجرایی و علمی کنگره تلاش نموده از حضور و همکاری جراحان در شاخه های مختلف جامعه جراحان بهره گیرد همچنین از همکاران استانها در اداره میزگردها و شرکت فعال آنها استفاده کند.
  وی در پایان گفت: امسال مانند هرسال از چندین شخصیت بزرگ و تأثیرگذار جراحی تجلیل خواهد شد .

  روابط عمومی جامعه جراحان ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید